SkyShowtime Polska

SkyShowtime wystartuje w Polsce – serwisy streamingowe są jak autobus, kolejny pasażer się zmieści

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

SkyShowtime dostał wszystkie wymagane zgody i wystartuje w Polsce. To powinno wydarzyć się jeszcze w 2022 roku, ale nie podano nawet przybliżonego terminu startu nowej usługi. Cena SkyShowtime także pozostaje tajemnicą, ale to w ciągu najbliższych miesięcy powinno się wyjaśnić. Zapowiada się bardzo ciekawy rok w kwestii serwisów streamingowych w Polsce, choć można podejrzewać, że dla wielu osób to będzie po prostu za dużo.

SkyShowtime w Polsce – nowy serwis już niebawem

SkyShowtime

Zanim przejdziemy do konkurencji, z którą będzie musiał zmierzyć się SkyShowtime, warto wspomnieć o samej platformie. Nazwa może nam niewiele mówić, ale jeżeli chodzi o katalog produkcji, to tutaj może być naprawdę ciekawie. Nowy serwis zadebiutuje w ponad 20 krajach w Europie, a swoim zasięgiem ma dotrzeć do nawet 90 milionów gospodarstw domowych. Widać więc, że SkyShowtime szykuje się do poważnego startu i walki o klienta.

Cieszymy się, że SkyShowtime uzyskał wszystkie wymagane zgody regulacyjne, które pozwolą nam zaoferować milionom odbiorców w Europie nowy, atrakcyjny serwis rozrywkowy. Zapewnimy widzom szeroki wybór najlepszych na świecie treści.

Monty Sarhan, dyrektor generalny SkyShowtime.

Zobacz też: Wiadomości Google mogą doczekać się ciekawej nowości.

Platforma może mieć całkiem sporo do zaoferowania, choć tutaj może nas czekać kilka niemiłych niespodzianek. Serwis ma oferować bowiem oryginalne produkcje NBCUniversal, Sky czy ViacomCBS. Do tego mają dochodzić tytuły sygnowane przez NBCUniversal, Universal Pictures, Sky Studios, Peacock, Paramount+, SHOWTIME, Paramount Pictures i Nickelodeon. To może oznaczać, że w Polsce będzie można obejrzeć np. nowy sezon Dextera czy zapowiedziany ostatnio serial na podstawie gry Halo. Jednak tutaj w grę wchodzą także licencje. Wspomniany wyżej Dexter ma pojawić się na platformie Canal+ Online, co może skutkować tym, że na SkyShowtime go na razie nie będzie. Niektóre produkcje filmowe czy serialowe także mogą podzielić ten los.

Dużo dobrego to licencyjny koszmar

Zapewne niewiele osób pamięta już sytuację z House of Cards, czyli jednym z najbardziej rozpoznawalnych tytułów od Netflix. Kiedy platforma oficjalnie weszła do Polski to w jej katalogu nie było serialu House of Cards. Okazało się, że na jego emisję w Polsce umowę miało m.in. NC+, więc produkcja Netflixa na samym Netflix dostępna nie była. Dziś już oczywiście jest, ale taka sytuacja wcale nie jest wyjątkiem w świecie streamingu i VOD. Platformy streamingowe „wymieniają się” tytułami, do których nie mają wszystkich praw. Dlatego też niektóre produkcje obejrzymy w HBO GO, ale już nie na Netflix czy odwrotnie. Głośno o takiej sytuacji było wtedy, kiedy Netflix chciał usunąć serial Przyjaciele ze swojego katalogu. Zdenerwowani fani niejako zmusi platformę do przedłużenia licencji o kolejny rok za niemałe pieniądze, a potem serial i tak wyglądał na HBO.

Seriale związane z uniwersum Marvela nie będą już powstawać dla Netflix, bo tym zajął się Disney. Amazon robi swój serial powiązany z Władcą Pierścieni, więc nie zobaczymy go poza platformą Video Prime. Coraz więcej serwisów inwestuje w swoje oryginalne treści, bo cała reszta jest „ruchoma”. Dziś jeden film obejrzymy na Netflix, a w kolejnym tygodniu ten będzie na HBO lub w ogóle nie będzie dostępny. Niby można się do tego przyzwyczaić, ale czasem potrafi to wkurzyć. Szczególnie wtedy, kiedy żonglujemy dostępem do platform streamingowych, a nie opłacamy wszystkie na raz. Z tego może się zrobić spory wydatek, o czym przeczytacie w osobnym wpisie na ten temat. I teraz do tego dochodzi kolejny serwis, czyli SkyShowtime. Można podejrzewać, że kiedy ten oficjalnie wejdzie na rynek, to katalogi konkurencji zostaną solidnie przetrzebione. Można zaryzykować stwierdzenie, że dla każdej z platform najważniejsze będą więc produkcje oryginalne, które będą je wyróżniały. Przecież filmy można zawsze wypożyczyć online lub po prostu kupić.

W tym roku w Polsce pojawi się więc HBO MAX, które zadebiutuje 8 marca, ale także i Disney+. Tej drugiej platformy możemy spodziewać się latem. SkyShowtime daty debiutu jeszcze nie podało, ale to raczej będzie w drugiej połowie roku. Zobaczymy, co serwis będzie miał do zaoferowania i liczymy na to, że całkiem sporo.

Źródło: Informacja prasowa / opracowanie własne

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy