Tydzień temu Samsung opublikował dla użytkowników z USA nową aktualizację dla swojego flagowego produktu, jakim niewątpliwie jest Galaxy S III. Po przejrzeniu dzienniczka zmian przez użytkowników okazało się, że producent oprócz wyeliminowania niektórych błędów usunął również jedną funkcjonalność jaką jest usługa uniwersalnego wyszukiwania. Samsung postanowił zastąpić ją paskiem Google.

 

Skąd taka decyzja? Niestety jest to żniwo jakie zbiera wojna z Apple. Koncern z Cupertino wygrał niedawno proces związany z patentem uniwersalnego wyszukiwania w telefonie Galaxy Nexus, który to był metodą na wyszukiwanie w trakcie pojedynczego zapytania zarówno internetu, jak i również plików znajdujących się w pamięci smartfona za pomocą analizy heurystycznej. W związku z tym faktem, koreański producent chcąc nie doprowadzić do kolejnej blokady sprzedaży swojego smartfona postanowił na zaś się zabezpieczyć przed ewentualnymi roszczeniami usuwając wyżej wspomnianą funkcjonalność.

Szkoda, że na wojnach patentowych niestety tracą wyłącznie użytkownicy.

źródło: dailytech.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.