Samsung usuwa usługę uniwersalnego wyszukiwania w Galaxy SIII

Cezary Zapała 2012-07-18

Tydzień temu Samsung opublikował dla użytkowników z USA nową aktualizację dla swojego flagowego produktu, jakim niewątpliwie jest Galaxy S III. Po przejrzeniu dzienniczka zmian przez użytkowników okazało się, że producent oprócz wyeliminowania niektórych błędów usunął również jedną funkcjonalność jaką jest usługa uniwersalnego wyszukiwania. Samsung postanowił zastąpić ją paskiem Google.

 

Skąd taka decyzja? Niestety jest to żniwo jakie zbiera wojna z Apple. Koncern z Cupertino wygrał niedawno proces związany z patentem uniwersalnego wyszukiwania w telefonie Galaxy Nexus, który to był metodą na wyszukiwanie w trakcie pojedynczego zapytania zarówno internetu, jak i również plików znajdujących się w pamięci smartfona za pomocą analizy heurystycznej. W związku z tym faktem, koreański producent chcąc nie doprowadzić do kolejnej blokady sprzedaży swojego smartfona postanowił na zaś się zabezpieczyć przed ewentualnymi roszczeniami usuwając wyżej wspomnianą funkcjonalność.

Szkoda, że na wojnach patentowych niestety tracą wyłącznie użytkownicy.

źródło: dailytech.com

 Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

 • dupolo

  http://www.cultofmac.com/179550/apple-granted-mother-of-all-software-patents-that-could-destroy-android-rivals/

  Teraz zjedzą na śniadanie wszystkie obecne smartfony.
  ‚Apple’s iPhone truly reinvented the smartphone and Apple’s granted patent reflects the broad range of graphical user interface innovations that they brought to market. Apple’s patent covers UI modules covering blogging, email, telephone, camera, video player, calendar, browser, widgets, search, notes, maps and more importantly, a multi-touch interface.
  To był ich pomysł i po 5 latach dostaja patent

 • Domminko

  A wiecie, że kilka dni temu Apple uzyskało patent na „znikający po chwili pasek przewijania”?

 • drozdaxxx

  Kiedyś na potęgę na monitorach kilkunastocalowych był wyświetlany obraz w rozdzielczości 800×600 i jakoś nikt nie narzekał 🙂

  Swoją droga nie rozumie dlaczego nikt się nie czepia o podróbki telefonów , a czepiają się o takiego SGSII ,że do iphona 4 jest podobny.

 • Kuba K

  Takie wyszukiwanie było obecne już na moim starym MDA III z Windows Mobile 2003SE… :/

 • pomurnik666

  mnie w ogóle zastanawia, jaki to idiota przydziela te patenty. Patenty na kształt, uniwersalne wyszukiwanie, przegrana sprawa Samsunga w sądzie za lockscreen, bo niby podobny i wiele innych. No bez przesady.
  Pewnie zhejtują mnie fani Apple, ale.. Jeśli Samsung umieści coś podobnego co jest w iPhonie to jest to kopia, ale jeśli Apple umieści coś, co jest w innych telefonach, to niby to tylko „ulepsza” i nie ma nic w tym złego. Kpina.
  Za mocno się z tym rozpędzili, ktoś powinien ich utemperować wreszcie.

  • mpsky

   to jest ameryka i tam można pozwać o wszystko, co nie było by złe, ale prze chciwość i głupotę ludzką tak się dzieje jak się dzieje.

   • pomurnik666

    pewne granice powinny jednak być. Patentowanie „oczywistych” rzeczy raczej mija się z celem. Tak jak wniosek Apple o opatentowanie rysika, po sukcesie Galaxy Note, albo te „slide to unlock”, litości ;p

   • Olafur

    Przypomnę tylko, że sprzedaż Galaxy Taba, oskarżonego o złamanie „patentu” na kształt prostokąta z zaokrąglonymi rogami, została zablokowana w Niemczech.
    Generalnie europejski system patentowy nie jest lepszy niż amerykański. Tylko tutaj CZASAMI sądy ratują sytuację (vide unieważnienie „patentów” apple przez sąd a Londynie).

 • Jacek 1

  Przeciez takie wyszukiwanie jest juz od dawna w produktach BB tak wiec dziwi mnie ten wyrok.Apple widze ze przyjelo metode walki na patenty bo jesli chodzi o urzadzenia to koncza im sie pomysly i za duzo rynku zaczynaja tracic.A ja sie pytam gdzie jest urzad antymonopolowy?

 • Radek1234

  Odp. do ostatniego zdania – dobrze, że są custom romy 😉

  • uze

   Niestety na custom romach i zawartych w nich dodatkach producenci sprzętu nie zbudują reklamy, co nie przerodzi się im na zwiększoną sprzedaż, a w konsekwencji mniej użytkowników kupi sprzęt i custom romów nie będzie, bo okaże się, że urządzenia są niepopularne i nie warto się nimi zajmować…

   Dlatego chrzanię firmy, które na bzdurnych patentach próbują ograniczać konkurencję (bo patent na przeszukiwanie wielu źródeł to IMHO gówno nie patent. W końcu w codziennym życiu każdy z nas w ten sposób poszukuje treści – niewielu ogranicza się do czerpania informacji o świecie wyłącznie z jednej gazety).
   Miałem niedawno kupować Fujifilm x1-Pro aby mieć jakiś fajny aparacik na wakacje, ale ponieważ Fujifilm postanowiło też wyciągnąć łapy po kawałek androidowego tortu, stawiając w szranki równie ogólne patenty, to jednego klienta na całkiem dobrze zapowiadający się system już stracili.

  • slepy

   Co z tego jak 90+% nie zainstaluje customów.

  • piotrekdg

   Po co custom? Wystarczy .apk z poprzedniej wersji.x