Melinda Gates kończy ze wsparciem fundacji Gates

Była żona Billa Gatesa zmienia swoje zamiary względem fundacji

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Melinda Gates nie planuje już przekazywać większości swojego majątku na rzecz Bill & Melinda Gates Foundation. Nie oznacza to jednak, że kończy z dobroczynnością — wręcz przeciwnie. Większa część jej fortuny zostanie teraz rozłożona pomiędzy kilka organizacji, w tym jedną, którą założyła w 2015 roku. Jej celem jest pomoc kobietom i rodzinom w USA.

Melinda Gates kończy ze wsparciem fundacji Gates

Melinda Gates kończy ze wsparciem fundacji Gates

Byłe małżeństwo stworzyło organizację Bill & Melinda Gates Foundation w 2000 roku, a dekadę później Melinda Gates zobowiązała się do oddania jej większości swoich zasobów za życia. Podkreśliła także, że dostrzega absurdalność koncentracji tak wielkiego bogactwa w rękach jednej osoby.

Jedyną odpowiedzialną rzeczą, jaką można zrobić z fortuną tej wielkości, jest rozdanie jej w sposób jak najbardziej przemyślany i skuteczny. Ostatecznym celem każdego filantropa powinno być uczynienie potrzeby filantropii przestarzałą.

Zobacz też: Renata Glasc — nowa bohaterka trafia do League of Legends!

Warto podkreślić, że po rozwodzie byłe małżeństwo obiecało dać sobie szanse jako partnerzy w rozwoju fundacji. Możliwe jednak, że współpraca nie rozwijała się do końca tak, jak Melinda sobie to wyobrażała, więc postanowiła ostatecznie obrać własną ścieżkę, nie rezygnując jednak przy tym ze swoich pierwotnych planów, a jedynie zmieniając ich obiekt. Mimo to nie pojawiła się jeszcze oficjalna informacja na temat jej odejścia z fundacji Gates, natomiast jej rzecznik prasowy odmawia jakiegokolwiek komentarza w wyżej opisanej sprawie.

Źródło: TechSpot

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy