Sony: plany względem Bungie

Sony zdradza swoje plany względem Bungie – firma ma wielkie oczekiwania

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Sony przeprowadziło niedawno konferencję prasową dotyczącą trzeciego kwartału 2021 roku, podczas której ujawniło ekscytujące plany dotyczące ich portfolio gier. Z pomocą nowo nabytego Bungie, japoński konglomerat planuje wypuścić dziesięć nowych gier wieloosobowych w usłudze Live przed 31 marca 2026 roku. Okazuje się, że był to przemyślany zakup, a nie tylko reakcja na działania Microsoftu. W innym razie na tego typu deklaracje czekalibyśmy znacznie dłużej.

Sony: plany względem Bungie

Sony: plany względem Bungie

Kiedy Sony ogłosiło, że kupuje Bungie, wielu zastanawiało się, jak ten deweloper może pomóc japońskiej firmie jeszcze bardziej rozwinąć się w branży gier. W tej chwili Bungie skupia się jedynie na rozwoju Destiny 2  i projekcie o nazwie kodowej Matter. Wygląda jednak na to, że przejęcie przez Sony nie było spowodowane tylko i wyłącznie istniejącymi markami. Podczas konferencji prasowej w sprawie wyników za 3Q 2021, Hiroki Totoki, wiceprezes wykonawczy i dyrektor finansowy Sony, podzielił się z zainteresowanymi ambitnymi planami wykorzystania doświadczenia Bungie do wprowadzenia na rynek dziesięciu gier w ramach usługi Live Service w ciągu najbliższych czterech lat.

Zobacz też: W Control już nie pogramy, ale Xbox Game Pass na luty 2022 przynosi trochę dobrego

Strategiczne znaczenie tego przejęcia polega nie tylko na pozyskaniu bardzo udanej franczyzy Destiny, jak również ważnego nowego IP, nad którym Bungie obecnie pracuje, ale także na włączeniu do grupy Sony ekspertyzy i technologii, które Bungie rozwinęło w przestrzeni usług gier wieloosobowych.

Rzecz jasna nie tylko Bungie ma stać za rozwojem tych gier, ale także inne studia należące do Sony. Te jednak nie mają zbyt dużego doświadczenia w tworzeniu gier wieloosobowych. Dlatego też doświadczenie nowo nabytej firmy jest tu kluczowe.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy