Windows 11: problem z wolną pamięcią rozwiązany

Aktualizacja Windows 11 w końcu naprawia spowolnienia pamięci masowej

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wcześni użytkownicy Windows 11 od miesięcy skarżyli się na spowolnienia pracy dysków twardych i SSD podczas korzystania z najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. Aktualizacje z grudnia 2021 i stycznia 2022 rzekomo rozwiązały ten problem, ale skargi nie ustępowały. Teraz wygląda na to, że nowa opcjonalna aktualizacja w końcu naprawiła ten irytujący problem.

Windows 11: problem z wolną pamięcią rozwiązany

Windows 11: problem z wolną pamięcią rozwiązany
HDD problem nie dotyczy – albo są zbyt wolne, aby mógł

Microsoft chwali się, że wydany 25 stycznia, Windows 11 KB5008353 rozwiązuje problem regresji wydajności, który występuje po włączeniu dziennika numerów sekwencji aktualizacji (USN). Według Windows Latest, które śledziło problem od miesięcy, aktualizacja rzeczywiście wydaje się naprawiać problem. Dodatkowo jeden z użytkowników z Feedback Hub stwierdził, że nie tylko jego NVMe przyśpieszył, ale także SATA SSD. Przy okazji zauważył również szybsze uruchamianie się systemu. Warto jednak przyjrzeć się samemu problemowi, ponieważ ten był dość poważny. W niektórych przypadkach użytkownicy zgłaszali spowolnienie do 55 procent prędkości losowego zapisu na dyskach SSD. Najczęściej problem dotyczył pamięci NVMe, choć niektórzy doświadczali również problemów ze standardowymi dyskami SSD SATA.

Zobacz też: Microsoft: Windows potrzebuje 8 godzin online do poprawnej aktualizacji

Windows 11 KB5008353 usuwa również kilkadziesiąt innych błędów i problemów, w tym poprawia niezawodność instalowania aplikacji na urządzeniach z procesorami ARM64, naprawia błąd, który może powodować znikanie profili VPN i rozwiązuje problem, który może wpływać na wydajność Eksploratora plików podczas przeglądania i wybierania plików.

Źródło: Windows Latest

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy