Microsoft porzuca HoloLens 3

Microsoft podobno zrezygnował z HoloLens 3 i nie wie, co zrobić z AR

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wysiłki Microsoftu w zakresie AR wydają się chybione, a przyszłość zestawów rozszerzonej rzeczywistości HoloLens jest niepewna. Według raportu udostępnionego przez Business Insider, Microsoft odwołał plany wydania następnej generacji, czyli HoloLens 3. Raport powołuje się na źródła wewnątrz Microsoftu, z jednym konkretnie mówiącym, że może to być koniec dalszego rozwoju tej technologii.

Microsoft porzuca HoloLens 3

Microsoft porzuca HoloLens 3

Firma niedawno otrzymał kontrakt rządowy od USA do pracy z wojskiem do opracowania czegoś o nazwie Integrated Visual Augmentation System (IVAS), który miał działać na podstawie technologi HoloLens. Jednak wysiłki te nie spełniły oczekiwań, a Microsoft jest wewnętrznie podzielony. Podczas gdy niektórzy w firmie — w tym szef HoloLes Alex Kipman — chcą ostatecznie przynieść HoloLens do konsumentów, inni uważają, że Microsoft powinien nadal inwestować w przedsiębiorstwie i kontraktów, takich jak IVAS. I, mimo że te dwa obozy stoją w teoretycznej opozycji, to łączy je chęć dalszego rozwoju tej technologii.

Zobacz też: Miesiąc anime w Xbox Store. Wystartowały nowe promocje na gry na Xboxa!

Rzecz w tym, że według doniesień obecny prezes wykonawczy Microsoftu, Satya Nadella, wolałby, aby Microsoft rozwijał oprogramowanie dla metaverse, a nie budować sam sprzęt. Według niego tym powinny zająć się inne firmy. Co ciekawe zaledwie kilka miesięcy po Qualcomm ogłosił, że pracuje z Microsoftem nad procesorem dla zestawów AR. Zaskakujące jest to, że według przecieków Microsoft zrezygnował z HoloLens 3 jeszcze przed nawiązaniem tej współpracy. Możliwe więc, że obie firmy pracują nad procesorem, z którego Microsoft nie będzie korzystał w swoim sprzęcie, lub, że powyższe doniesienia są mało wiarygodne.

Źródło: Business Insider

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy