Wiadomości Google z menu bocznym

Wiadomości Google mogą wkrótce dostać boczne menu nawigacyjne

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wiadomości Google jest podstawową aplikacją wiadomości tekstowych dla większości nowych urządzeń z systemem Android, choć niektórzy producenci nadal wolą stosować swoje własne alternatywy. Google jednak robi wszystko, co może, aby przekonać użytkowników do swojego programu. Dlatego też aplikacja ta otrzymała całkiem sporo zmian i poprawek w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Teraz zaś wiele wskazuje na to, że znacznie zmieni się jej wygląd.

Wiadomości Google z menu bocznym

Wiadomości Google z menu bocznym

Google najwyraźniej pracuje nad nowym menu bocznym dla aplikacji Wiadomości. To samo w sobie wydaje się działać jak menu boczne Gmaila, z opcjami menu, aby przełączać się między wszystkimi wiadomościami. I tak dostaniemy opcje takie, jak: wiadomości oznaczone gwiazdką, zarchiwizowane wiadomości i spam / zablokowane wiadomości. Istnieją również linki szybkiego dostępu do parowania nowego urządzenia, zmiany motywu i oznaczania wszystkich jako przeczytane. Zmiana jest nieco zaskakująca, biorąc pod uwagę, że Google odchodzi od hamburgerowych menu i bocznych paneli nawigacyjnych w innych aplikacjach. Na przykład Sklep Google dodał dolny pasek zakładek w 2019 roku, a później zastąpił swoje boczne menu mniejszym popupem dostępnym po dotknięciu ikony profilu.

Zobacz też: T-Mobile szykuje się do całkowitego wyłączenia 3G – co z odzyskanymi częstotliwościami?

Warto jednak pamiętać, że wyciek ten pochodzi z nieobecnej wciąż wersji testowej. Możliwe więc, że Google jedynie testuje taki wygląd, ale wcale nie musi go dodawać do ostatecznej wersji aplikacji. Możliwe też, że na razie testowane są te opcje same w sobie, ale wygląd menu zostanie dostosowany do innych aplikacji giganta.

Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy