Nokia - rozszerzona gwarancja

HMD Global wprowadza przedłużoną gwarancję na smartfony Nokia

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

 HMD Global, firma stojąca za smartfonami Nokia, ogłosiła nowe plany ochrony i rozszerzonej gwarancji dla swoich urządzeń. W ramach tego ruchu, fińska firma oferuje opcję dla tych klientów, którzy są zaniepokojeni o długowieczność ich urządzenia. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to opcja darmowa, a dodatkowy, płatny pakiet. Podobny do tego, który często jest proponowany w sklepach z elektroniką podczas zakupów sprzętu.

Nokia – rozszerzona gwarancja

Nokia - rozszerzona gwarancja

Nowo wprowadzona rozszerzona gwarancja dla smartfonów Nokia jest w cenie 10 dolarów w Stanach Zjednoczonych i oferuje dodatkowe 12 miesięcy gwarancji po oryginalnym okresie gwarancyjnym urządzenia, obejmującym awarie mechaniczne i elektryczne. Niestety, w momencie pisania artykułu nie wiadomo było nic na temat ceny pakietu w innych krajach. Firma wprowadziła również plany ochrony, które są przydatne dla tych klientów, których smartfony są szczególnie podatne na przypadkowe uszkodzenia. Dla nich HMD Global wprowadziło dwa różne plany ochrony.

Zobacz też: Microsoft: Windows potrzebuje 8 godzin online do poprawnej aktualizacji

Te różnią się głównie czasem trwania. Pierwszy wynosi 14, a drugi 24 miesięcy. Jeśli chodzi o ceny, koszt tych nowych planów ochrony dla smartfonów Nokia zaczyna się od 19 dolarów. Obejmują one następujące przypadki:

  • Uszkodzenia spowodowane zaniedbaniem, rażące uchybienia, lub normalne zużycie.
  • Uszkodzenia kosmetyczne.
  • Problemy z oprogramowaniem wykraczające poza ograniczoną gwarancję producenta, złośliwe oprogramowanie i uszkodzenia akcesoriów.
  • Kradzież lub utrata urządzenia.
  • Uszkodzenie lub utrata ubezpieczonego sprzętu w wyniku pożaru.

Warto dodać, że do każdego z planów ochrony producent w cenie dodaje przedłużoną gwarancję. Dodatkowo nowo ogłoszone usługi od firmy są dostępne tylko dla nowych urządzeń Nokia i usługa musi być aktywowana w ciągu 30 dni od zakupu dla planów ochrony i w ciągu 90 dni dla przedłużonej gwarancji.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy