Mina the Hollower

Twórca kultowego Shovel Knight tworzy nową grę

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Yacht Club Games, twórcy popularnej platformówki indie Shovel Knight, zapowiedzieli zupełnie nowy tytuł. Mina the Hollower to gra z retro grafiką, która jest inspirowana gotyckim horrorem. Firma ogłosiła nową grę na jednym z eventów, gdzie uruchomiła również kampanię na Kickstarterze, która ma pomóc w sfinansowaniu jej rozwoju. Według IGN, dyrektor Yacht Club Games i projektant Alec Faulkner powiedział, że deweloper finansuje większość projektu, ale wraca do Kickstartera, aby zbudować społeczność i uzyskać opinie od graczy.

Mina the Hollower

Twórca gry otwarcie stwierdził:

Chcemy waszych opinii, współpracy i wsparcia w uczynieniu Mina the Hollower najlepszą grą, jaką tylko może być. Dlatego właśnie wracamy do naszych korzeni i rozpoczynamy rozwój Mina the Hollower jako kampanię na Kickstarterze. Choć większość projektu finansujemy sami, mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się stworzyć bardziej rozbudowaną grę. Co ważniejsze, chcemy zbudować społeczność wokół Kickstartera, tak jak zrobiliśmy to z Shovel Knight.

Zobacz też: T-Mobile szykuje się do całkowitego wyłączenia 3G – co z odzyskanymi częstotliwościami?

Warto tu przypomnieć, że kampania Shovel Knight na Kickstarterze zebrała ponad 300 000 dolarów jeszcze w 2013 roku. Od tego czasu Yach Club wydało różne DLC, rozszerzenia i spinoffy do tej gry, a także przeniósł ją na Switcha kilka lat po jej wydaniu. Teraz jednak nadszedł czas na nową markę. Mina the Hollower będzie charakteryzować się 8-bitową estetyką w stylu tytułów na Game Boy Color. W grze wcielamy się w postać Miny, która potrafi zakopać się pod swoimi wrogami, by wyskoczyć po drugiej stronie i załatwić ich swoim niezawodnym biczem. Bohaterka należy do gildii Hollower, która zajmuje się badaniem ziemi i jej ukrytych zasobów. Aby otrzymać grę w wersji cyfrowej, należy wpłacić co najmniej 20 dolarów, a w wersji fizycznej co najmniej 100 dolarów.  Niestety, nie wiadomo kiedy tytuł ujrzy światło dzienne.

Źródło: Engadget

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy