PC Format zawiesza działalność – najpierw czasopismo, a teraz strona

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

PC Format zawiesza działalność i nie chodzi tutaj o czasopismo, a o serwis internetowy. Zresztą samo czasopismo PC Format także zniknęło z rynku prasy drukowanej, a nowy numer miał ukazać się już w formie cyfrowej. Nikt raczej nie spodziewał się, że zmiana dotknie także serwis internetowy. W końcu Internet i prasa to dwa niezależne byty, ale widać nie jest tak do końca.

PC Format zawiesza działalność

Rynek się zmienia i coraz rzadziej sięgamy po gazety czy czasopisma. Informacje pozyskujemy głównie z Internetu, więc niektóre tytuły zniknęły z rynku wydawniczego. Na początku roku poinformowano o tym, że czasopismo PC Format przestanie być wydawane w formie drukowanej. Zamiast tego redakcja miała skupić się na stronie internetowej czy kanale YouTube. Teraz redakcja PC Format poinformowała, że strona internetowa w obecnej formie zostanie zawieszona.

Drodzy Czytelnicy, z przyczyn ekonomicznych jesteśmy zmuszeni zawiesić stronę pcformat.pl w obecnej formie. PC Format nie znika – zanim wypracujemy nową formułę i wizję, stanowić będzie technologiczny oręż CD-Action. W ramach nowego serwisu cdaction.pl ukazywać się będą newsy technologiczne, testy sprzętu i publicystyka związana z technologiami. Spotkacie tam również znajomych autorów – szefem działu technologii CD-Action jest znany Wam z łamów PC Formatu Grzegorz Karaś. Nieprzerwanie zapraszamy Was też na forum PC Formatu: http://forum.pcformat.pl/ oraz na media społecznościowe.

GTEM SA, wydawca PC Formatu – komunikat ze strony PC Format

Zobacz też: Jakie płyty kupowaliśmy najczęściej w zeszłym roku?

PC Format pojawił się na rynku w 2000 roku, czyli był na nim przez 21 lat. Jak widać na powyższym oświadczeniu, część redakcji znajdzie się teraz w CD-Action, które także po części zrezygnowało z wersji papierowej czasopisma. To nie jest już miesięcznikiem, a kwartalnikiem. Zmiany w branży wydawniczej nie są niczym nowym, ale mimo wszystko to dość dziwne, że po tylu latach PC Format kończy ze swoją działalnością.

Źródło: PC Format

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy