Wygląd Gmail się zmieni – przyzwyczaj się, bo i tak będziesz z niego korzystał

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Wygląd Gmail się zmienia i Google nie daje nam specjalnie wyboru. Wersja desktopowa będzie już niebawem wyglądała inaczej. Okres przejściowy ma trwać kilka miesięcy, a po nim nie będzie już odwrotu. Nowy Gmail ma wyglądać schludniej, a przede wszystkim ma łączyć w sobie więcej funkcji, niż dotychczasowy. Co więc nowego nas czeka w ciągu najbliższych miesięcy?

Nowy wygląd Gmail w przeglądarce – zmiany już niebawem

Gmail obecny wygląd
Fot. Obecny wygląd Gmail

Człowiek przyzwyczaja się do dobrego, ale najwyraźniej Google postanowiło to dobre jeszcze ulepszyć. Dlatego też niebawem osoby korzystające z Gmaila w przeglądarce będą mogły wypróbować nowy wygląd. Ten ma zacząć pojawiać się od 8 lutego, ale na początku jedynie w formie testów. Użytkownicy mają dostać powiadomienie, że mogą wypróbować nowy wygląd Gmaila. Jeżeli im się nie spodoba, to można będzie wrócić do starszej wersji. Jednak już w kwietniu nowy wygląd ma pojawić się dla reszty użytkowników i zostanie włączony automatycznie. Dalej jednak w opcjach będzie można przełączyć się na starą wersję. Taka możliwość zniknie jednak do końca II kwartału tego roku. Wtedy to właśnie nowy wygląd Gmaila stanie się tym obowiązującym już na stałe.

Gmail nowy wygląd
Fot. Nowy wygląd Gmail

Zobacz też: Sporo nowości trafia do Microsoft Teams.

Oczywiście do wszystkiego można się przyzwyczaić. Na zrzutach ekranu od Google widać, że zmiany nie będą drastyczne, a przynajmniej nie aż tak, jak można byłoby się spodziewać. Po lewej stronie okna przeglądarki pojawi się nowy pasek. To z niego będziemy mieli dostęp do Czatu, Meet czy Spaces, co ma pozwolić na szybsze przełączanie się między rozwiązaniami Google. Widać też, że nowy wygląd Gmail ma za zadanie wprowadzić większą integrację usług w ramach jednej aplikacji. Teraz także mamy dostęp do Czatu czy Meet, ale wygląda to trochę na coś, co zostało dodane od niechcenia. Nowy wygląd ma to odczucie zmienić. Zobaczymy jeszcze, jak to będzie funkcjonować podczas pracy. Część z nas przekona się o tym już niebawem, kiedy ruszą pierwsze testy. Jednak prędzej czy później, każdy użytkownik Gmaila będzie do zmiany musiał się przyzwyczaić.

Źródło: Google

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy