Safari z powiadomieniami web-push

Safari na iOS może wkrótce obsługiwać powiadomienia web push

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Safari to jedna z najlepszych przeglądarek dostępnych w systemach operacyjnych Apple. Jest szybka, wydajna, energooszczędna, i działa zgodnie z oczekiwaniami. W wersji dla iOS brakuje jednak jednej podstawowej funkcji — powiadomień web push. To sprawia, że zależność od Progressive Web Apps (PWA) staje się uciążliwa, ponieważ nie są one w stanie dostarczyć informacji na czas. Na szczęście wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości problem ten zostanie rozwiązany. 

Safari z powiadomieniami web-push

Safari z powiadomieniami web-push

Maximiliano Firtman poinformował, że Apple wdrożyło nowe funkcje eksperymentalne Safari w iOS 15.4 beta 1, z których dwie skupiają się na wprowadzeniu powiadomień na iPhone. Warto tu podkreślić, że Safari na macOS już obsługuje tę funkcję. Jednak na mobilnym systemie operacyjnym firmy była ona nieobecna od czasu jego wydania. Włączenie odpowiednich przełączników w eksperymentalnych funkcjach Safari nie przynosi na razie żadnych efektów. Funkcja po prostu nie działa, co nie jest wcale zaskakujące, biorąc pod uwagę, że to wciąż pierwsza beta.

Zobacz też: Oj, niefajnie… HBO GO właśnie usunęło niemal 30 świetnych filmów i seriali!

Dodanie obsługi powiadomień do Safari na iOS przybliżyłoby PWA o krok do stania się przyzwoitym odpowiednikiem dla natywnych aplikacji na iOS i iPadOS. Wiele wskazuje na to, że samo Apple jest tym zainteresowane, na co wskazuje lepsze wsparcie dla ikon PWA na ekranie głównym w nadchodzącej wersji systemu. Oczywiście wciąż jest ryzyko, że Apple poprzestanie tylko na eksperymentach. Miejmy jednak nadzieję, że firma w końcu dogoni pod tym względem konkurencję.

Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy