ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Lollipop 5.1.1 dla kolejnych Xperii. Luka Stagefright załatana?

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
xperia z sony lollipop

Sony kontynuuje aktualizowanie kolejnych urządzeń z linii Xperia do najnowszej (oficjalnej) wersji systemu Android. Nowe oprogramowanie otrzymało numer 10.7.A.0.222  – jest to wyczekiwany od jakiegoś czasu 5.1.1 Lollipop. Oprogramowanie otrzymują następujące urządzenia z serii Xperia Z:

  • Z (C6602, C6603)
  • ZL (C6503, C6506)
  • ZR (C5503)
  • Tablet Z Wi-Fi (SGP311, SGP312)
  • Tablet Z LTE (SGP321)
Xperia-Z-Android-5.1.1_1-315x560

Od dłuższego czasu producenci smartfonów z Androidem starają się załatać lukę Stagefright w kolejnych urządzeniach. Także Sony stara się rozwiązać ten problem. Nowe oprogramowanie dla powyższych modeli co prawda usuwa lukę Stagefright, ale… tylko częściowo:

Xperia-Z-Android-5.1.1_4-315x560

Nie znamy niestety powodów dla których firma Sony zdecydowała się na wypuszczenie nowego oprogramowania, które tylko częściowo łata jedną z największych od lat luk w systemie Android. Być może jest to rezultat wygłaszanej przez użytkowników krytyki na forach i portalach odnośnie dość powolnego aktualizowania urządzeń przez Sony. Patrząc jednak na powyższy zrzut ekranu można dojść do wniosku, że może lepiej poczekać trochę dłużej, ale mieć już załatane znane luki.

Sony przejęło w pewnym stopniu zaskakującą kolejność aktualizowania swoich urządzeń, bowiem na nowe oprogramowanie wciąż czekają posiadacze nadal flagowej Z3+ (która nadal posiada jedynie Android 5.0) podobnie jak Z1.

Żródło: xperiablog.net

Sprawdź najnowsze wpisy