Lollipop 5.1.1 dla kolejnych Xperii. Luka Stagefright załatana?

Newsy

xperia z sony lollipop

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

 

Sony kontynuuje aktualizowanie kolejnych urządzeń z linii Xperia do najnowszej (oficjalnej) wersji systemu Android. Nowe oprogramowanie otrzymało numer 10.7.A.0.222  – jest to wyczekiwany od jakiegoś czasu 5.1.1 Lollipop. Oprogramowanie otrzymują następujące urządzenia z serii Xperia Z:

 

  • Z (C6602, C6603)
  • ZL (C6503, C6506)
  • ZR (C5503)
  • Tablet Z Wi-Fi (SGP311, SGP312)
  • Tablet Z LTE (SGP321)

 

Xperia-Z-Android-5.1.1_1-315x560

 

 

Od dłuższego czasu producenci smartfonów z Androidem starają się załatać lukę Stagefright w kolejnych urządzeniach. Także Sony stara się rozwiązać ten problem. Nowe oprogramowanie dla powyższych modeli co prawda usuwa lukę Stagefright, ale… tylko częściowo:

 

 

Xperia-Z-Android-5.1.1_4-315x560

 

 

Nie znamy niestety powodów dla których firma Sony zdecydowała się na wypuszczenie nowego oprogramowania, które tylko częściowo łata jedną z największych od lat luk w systemie Android. Być może jest to rezultat wygłaszanej przez użytkowników krytyki na forach i portalach odnośnie dość powolnego aktualizowania urządzeń przez Sony. Patrząc jednak na powyższy zrzut ekranu można dojść do wniosku, że może lepiej poczekać trochę dłużej, ale mieć już załatane znane luki.

 

Sony przejęło w pewnym stopniu zaskakującą kolejność aktualizowania swoich urządzeń, bowiem na nowe oprogramowanie wciąż czekają posiadacze nadal flagowej Z3+ (która nadal posiada jedynie Android 5.0) podobnie jak Z1.

 

 

Żródło: xperiablog.net


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x