Gry Activision Blizzard będą wychodziły na PlayStation 5 i Switcha

Transakcja kupna Activision przez Microsoft może jeszcze zostać zerwana

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Transakcja przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft zostanie zbadana przez Federalną Komisję Handlu (FTC) w Stanach Zjednoczonych. Problem w tym, że organ ten zrobił się ostatnio dość mało przychylnym przejęciom przez duże korporacje. Warto także podkreślić, że zaangażowanie FTC nie jest standardową procedurą w takich przypadkach. Zwykle proces taki jest sprawdzany jedynie przez Departament Sprawiedliwości USA.

Przejęcie Activision przez Microsoft może być zablokowane

Przejęcie Activision przez Microsoft może być zablokowane

W związku z tym, że transakcja z Activision Blizzard jest największym przejęciem Microsoftu w historii FTC postanowiło się w nią zaangażować. Najprawdopodobniej agencja chce się upewnić, czy nie zaszkodzi ono branży. Dla przypomnienia Microsoft planuje wydać prawie 70 miliardów dolarów w transakcji gotówkowej, co jest największym przejęciem tego typu. Zakup ten uczyniłby Microsoft trzecią co do wielkości firmą z branży gier na świecie, wyprzedzając Tencent i Sony. W związku z tym pojawiły się pewne obawy o konsolidacji rynku budowanie w branży gier, zwłaszcza, że Microsoft kupuje się coraz więcej studiów. Nieco ponad rok temu, firma przejęła ZeniMax Media, spółkę matkę Bethesdy, za 7,5 miliarda dolarów. To już oznacza, że wiele tytułów będzie ekskluzywnych dla platform Xbox, w tym zbliżająca się premiera Starfield i najprawdopodobniej The Elder Scrolls VI.

Zobacz też: Wtorkowa aktualizacja biblioteki Netflixa. Dodano blisko 20 PRAWDZIWYCH HITÓW!

Transakcję może jednak ratować trudna sytuacja w Activision, które zmaga się z mobbingiem i molestowaniem w strukturach firmy. Microsoft może argumentować konieczność przejęcia firmy tym, że uzdrowi jej strukturę. Obie firmy wyznaczyły datę zamknięcia transakcji Activision na czerwiec 2023 roku, więc do tego czasu powinniśmy usłyszeć werdykt FTC.

Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy