Sprzedaż smartfonów w Europie 2021

Europa należy do trzech producentów smartfonów z trzech różnych państw

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Statystyki z Counterpoint Research ujawniają ożywienie na rynku smartfonów w Europie. I tak na Starym Kontynencie Samsung zachował koronę lidera w 2020 roku z 32-procentowym udziałem w rynku. Nie oznacza to jednak, że jest jedynym, który odniósł tutaj sukces. Sprzedaż iPhone również gwałtownie wzrosła w 4 kwartale 2021 roku. Podium zamyka Xiaomi, które także może pochwalić się zwiększeniem zainteresowania swoimi smartfonami.

Sprzedaż smartfonów w Europie 2021

Sprzedaż smartfonów w Europie 2021

Sprzedaż smartfonów w Europie nie osiągnęła jeszcze poziomu sprzed pandemii, jednak rok 2021 przyniósł zauważalne oznaki poprawy, gdyż ogólna sprzedaż wzrosła o 8 proc. rok do roku. Według danych Counterpoint Research, Apple, Samsung i Xiaomi były w dużej mierze odpowiedzialne za ten wzrost, a przetasowania pomiędzy nimi były dość częste. Samsung, będąc liderem rynku, miał również najmniejszy roczny wzrost na poziomie 6 procent. Podczas gdy szybko wyprzedził Apple pod względem udziału w rynku w początkowych miesiącach, w połowie roku ograniczenia w dostawach Samsunga na krótko wypchnęły Xiaomi na pierwsze miejsce.

Zobacz też: Uniwersalna kontrola w macOS – oto kompatybilne komputery Mac i iPady

Chociaż przewaga Xiaomi była krótkotrwała, chiński producent i jego marki zdołały osiągnąć imponujący 50-procentowy wzrost rok do roku. Pozostali liczący się sprzedawcy to również wszystkie chińskie marki. Kolejnym liczącym się producentem jest Oppo, które zwiększyło swój udział z 5 do 8%. Pozostałe firmy jak, Realme i Vivo odnotowały zauważalny wzrost, jednak ich udziały w rynku wciąż są symboliczne.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy