FIFA 22 usuwa Masona Greenwooda z gry — piłkarz oskarżony o gwałt

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Ostatnio w świecie piłki nożnej wybuchła ogromna afera. Zawodnik Manchesteru United — Mason Greenwood został oskarżony przez swoją byłą partnerkę o gwałt i pobicie.

Mason Greenwood usuwany ze składów online w FIFA

Mason Greendwood

W niedzielę Harriet Robson — była już partnerka życiowa Masona Greenwooda wstawiła na swoje media społecznościowe serie drastycznych zdjęć. Fotografie przedstawiały okaleczone ciało kobiety. Jak sama twierdzi, do obrażeń doszło w skutek pobicia przez napastnika Manchesteru United. Zdjęcie swojej zakrwawionej twarzy Robson podpisała „do wszystkich, którzy chcą wiedzieć, co Mason Greenwood mi robi”.

Zobacz też: MLB The Show 22 zapowiedziane — co nowego w świecie baseballu?

Jednak najbardziej drastyczne wydaje się być nagranie głosowe, które udostępniła kobieta. Słychać tam jak piłkarz Manchesteru United zmusza ją do odbycia stosunku seksualnego. W związku z głośną sprawą klub zawodnika zdecydował się zawiesić go do momentu wyjaśnienia całej sprawy. Sytuacja ta została również odzwierciedlona w grze FIFA 22.

Greenwood co prawda wciąż funkcjonuje w składzie Manchesteru United podczas rozgrywki offline, jednak na próżno szukać go w kadrze Czerwonych Diabłów w trybach multiplayer. Podczas rozgrywania szybkich meczów online składy zespołów są regularnie aktualizowane. Jeden z ostatnich update’ów sprawił, że cyfrowa postać Greenwooda zniknęła z gry.

FIFA 22

W najpopularniejszym trybie gry FIFA 22, czyli Ultimate Team karta Anglika szybko zyskała na cenie. Przed upublicznieniem całego wydarzenia kosztowała ona mniej niż 1000 monet. Teraz trzeba zapłacić za nią ponad kilka tysięcy. EA Sports wciąż nie wydało oficjalnego oświadczenia w sprawie zawodnika, jednak o usunięciu go z gry szybko poinformowali sami gracze.

Na ten moment nie wiadomo, czy Greenwood zostanie również wykasowany z trybów gry offline. Jednak jeśli oskarżenia okażą się prawdziwe najpewniej EA Sports szybko podejmie adekwatne działania. Wydawca w przeszłości przyzwyczajał graczy do szybkich interwencji na przykład, gdy dany zawodnik w prawdziwym życiu zmarł. W takich przykrych sytuacjach EA Sports błyskawicznie usuwało jego postać z gry oraz trybu Ultimate Team.

Źródło: Video Games Chronical

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy