ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi Mi 5 zainspirowany Samsungiem Galaxy Note 5 – i bardzo dobrze!

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Xiaomi

O nowym flagowym modelu Xiaomi nie wiemy zbyt wiele. Mi 5 to póki co tajemnica, ale już do Sieci zaczyna trafiać coraz więcej informacji na jego temat. Ostatnio mieliśmy okazję zetknąć się z teaserem zapowiadającym skaner linii papilarnych, dzisiaj oglądamy pewne zdjęcie. Powstaje pytanie: czyżby Xiaomi zainspirowało się Samsungiem?

Internet aż huczy od nowego zdjęcia przedstawiającego Xiaomi Mi 5. Nadchodzący flagowiec nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, ale na szczęście Sieć jest potężna. Na obrazku możemy ujrzeć tył urządzenia z zaokrąglonymi bokami. Ponadto sama tylna ściana sprawia wrażenie jakby była wykonana ze szła. Widzieliśmy to już w Samsungu Galaxy Note 5 – Xiaomi zaciągnęło pomysł? Niemniej, nie można powiedzieć, że taka stylistyka nie robi wrażenia. A dodatkowe głośniki stereo umieszczone na dole urządzenia zaostrzają apetytu.

zakrzywiony xiaomi mi 5

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, możemy tylko zgadywać. Wcześniejsze doniesienia mówiły o 5,2 calowym ekranie QHD, Snapdragonie 810, 3 GB pamięci RAM oraz 16 megapikselowym aparacie głównym. Kto jednak wie, czy Xiaomi nie czeka na premierę Snapdragona 820? Poza tym w portfolio producenta znajdziemy już telefon wyposażony w 4 GB pamięci RAM. To również poddaje pod wątpliwość wcześniejsze plotki. Ze strony Xiaomi rozsądniej byłoby wypuścić flagowca, który będzie najbardziej zaawansowany technologicznie.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy