arm-cortex-a15

Według wielu testów, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4, oparty o rdzenie Krait, jest wydajniejszą jednostką niż czterordzeniowa przecież Tegra 3. Jednak dla przeciętnego zjadacza chleba cztery jest lepsze niż dwa, nie wiadomo więc czy nie tym tropem poszedł Qualcomm, tworząc nową, mocną jednostkę opartą o technologię Quad: APQ8064.

Nowy SoC Qualcomma wykonany jest w technologii 28 nm. Tworzą go cztery superwydajne rdzenie Krait oparte na architekturze ARM Cortex A15, oraz GPU Adreno 320. Podczas używania wszystkich czterech rdzeni nominalne taktowanie ma wynosić 1,5 GHz, zaś podczas operacji na tylko jednym wzrasta ono do 1,7 GHz.

qualcomm-conference 

Czas pokaże, jaką wydajnością będzie mogł się pochwalić nowy procesor Qualcomma. Gdy na rynku zadebiutują urządzenia w niego wyposażone, na pewno będziemy nieco mądrzejsi. Wszystkie nowe informacje z pewnością przekażemy Wam na łamach naszego portalu.

Źródło: anandtech

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.