TikTok ograniczy dzieciom niewłaściwe treści

TikTok rozpoczyna walkę z antysemityzmem na platformie – serwis stawia na edukację

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

TikTok dodaje zasoby informacyjne o Holokauście w ramach walki z antysemityzmem w swojej aplikacji. Dzięki wprowadzonym zmianom serwis będzie linkował do strony witryny aboutholocaust, gdy użytkownicy będą wyszukiwać treści związane z Holokaustem. Hashtagi z nim związane będą również linkować do strony, wraz z krótkim wyjaśnieniem.

TikTok walczy z antysemityzmem

TikTok walczy z antysemityzmem

Serwis wydał w związku z tymi zmianami następującą informację:

Podczas przeglądania tego tematu zalecamy sprawdzenie faktów za pomocą zaufanych źródeł, takich jak wielojęzyczna strona (aboutholocaust.org), aby uzyskać istotne informacje na temat historii Holokaustu i jego dziedzictwa.

Aplikacja doda również stały baner na dole filmów związanych z Holokaustem, który zachęca użytkowników do zapoznania się z faktami na temat Holokaustu. Zmiana ta będzie wprowadzana w nadchodzących miesiącach. Chociaż zasady TikToka zabraniają mowy nienawiści, negowaniu Holokaustu i innych form antysemityzmu, aplikacja spotkała się z krytyką w przeszłości za umożliwienie rozprzestrzeniania się treści antysemickich na swojej platformie. W zeszłym roku Anti-Defamation League opublikowała wpis na blogu z licznymi przykładami filmów utrwalających antysemityzm i teorie spiskowe. Organizacja wezwała TikTok do systematycznego zajęcia się tym problemem.

Zobacz też: Udawała bezpieczną i kradła informacje bankowe. Usuń tę aplikację, jeśli ją zainstalowałeś!

W odpowiedzi na to TikTok zauważa, że:

(…) blokuje wyniki wyszukiwania dotyczące Holokaustu, które mogą łamać jego zasady, oraz że używa kombinacji technologii i zespołów moderacyjnych do usuwania antysemickich treści i kont z platformy, w tym zaprzeczania Holokaustowi lub jakiejkolwiek innej formy mowy nienawiści skierowanej do społeczności żydowskiej.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy