Gionee 13 Pro

Niby iPhone, ale z HMS na pokładzie – przedziwny smartfon za grosze

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Gionee 13 Pro to wyjątkowo… przedziwny smartfon. Z wyglądu przypomina i to bardzo iPhone 13, a i sama nazwa pokazuje skąd firma czerpała „inspirację”. Dodatkowo w opisie produktu widnieje informacja, że sprzęt nie działa na iOS (szok), ani na Androidzie, ale na HMS, czyli tak naprawdę na HarmonyOS.

Gionee 13 Pro – smartfon z HMS, który wygląda jak iPhone

Gionee 13 Pro

Marka Gionee nie jest w Polsce oficjalnie dostępna i raczej się to nie zmieni. Smartfony można za to kupić w Chinach, a firma rozszerza swoje terytorium także o Indie. Choć Gionee obecne jest na rynku od prawie 20 lat, to raczej nie było o nich zbyt głośno do tej pory. Jakiś czas temu mówiło się tylko, że na sprzętach producenta znaleziono preinstalowany malware. Teraz za to o nowym Gionee 13 Pro można znaleźć sporo informacji w sieci, ale nie dlatego, że to wybitnie dobry sprzęt. To dlatego, że wygląda jak iPhone, a ma działać jak Huawei. W teorii, bo nie można w pełni ufać opisowi specyfikacji, który pojawił się na stronie sklepu JD.com. Trzeba założyć, że ten może być błędny, ale jeżeli nie jest, to Gionee G13 Pro jest pierwszym smartfonem z systemem HarmonyOS, który nie jest od Huawei.

Oprócz tego, że ma być w pełni zintegrowany z HMS, to wygląda prawie identycznie, jak ostatnie smartfony od Apple. Słowo „inspiracja” jest tutaj chyba nadużyciem, ponieważ sprzęt wygląda niemal identycznie. Za to specyfikacją już mocno odbiega od sprzętów Apple. Mamy tutaj wyświetlacz LCD o przekątnej 6,26 cala i rozdzielczości Full HD. Na froncie czeka też kamera 5 Mpix, a na pleckach 13 oraz 2 Mpix (makro).

Zobacz też: Ile miesięcznie kosztuje Netflix, a ile HBO GO?

Pod maską czeka procesor Unisoc T310 oraz 4 GB RAM. Na dane przeznaczono 32 lub 128 GB, a akumulator ma pojemność 3500 mAh. Widać więc, ze mówimy raczej o smartfonie, który ma „wyglądać”, a nie onieśmielać swoją specyfikacją. Za to jest tani. W Chinach można kupić Gionee G13 Pro od 529 juanów, co daje około… 340 złotych. To chyba mówi samo za siebie.

Źródło: jb.com / GSMArena

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy