chrome android zamknij wszystkie karty ostrzeżenie

Chrome na Androidzie – będzie ostrzeżenie przed zamknięciem kart

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Przeglądarka Chrome na Androidzie doczeka się nowej funkcji. Pojawi się bowiem ostrzeżenie przed zamknięciem wszystkich kart. Mogłoby się wydawać, że coś tak oczywistego w przeglądarce od Google będzie standardem, ale jak widać trzeba było na to poczekać. Co więcej, dalej trzeba czekać, ponieważ obecnie funkcja jest testowana i dostęp do niej znajdziemy tylko w Canary. Tam można ją aktywować we flagach.

Chrome na Androidzie – zamknij wszystkie karty

chrome android zamknij wszystkie karty ostrzeżenie
Fot. XDA-Developers

Przeglądarka, z której korzystamy na urządzeniu mobilnym to jedno z narzędzi wyjątkowo często używanych. I w tym przypadku bardzo dużo użytkowników korzysta z tego, co na start oferuje mu smartfon. Zazwyczaj jest to właśnie Google Chrome, który staje się po prostu pierwszym i ostatnim wyborem. Google stale rozwija swoje rozwiązania, ale robi to w różnym tempie i nie zawsze takim, jak można byłoby sobie tego życzyć. Teraz testowana jest kolejna funkcja, która może trochę ułatwić życie tym, którym często ześlizguje się palec.

Chodzi bowiem o ostrzeżenie przez zamknięciem wszystkich kart przeglądarki. Nie będzie to zapewne zbyt często widziana przez użytkowników funkcja. Sam dostęp do zamknięcia wszystkich otwartych kart dostępny jest bowiem z poziomu menu, kiedy mamy podgląd otwartych kart. Tutaj można obecnie wybrać opcję „zamknij wszystkie karty”. Teraz testowane jest ostrzeżenie, które pojawi się w momencie, kiedy klikniemy wyżej wspomnianą opcję. Google Chrome poinformuje nas wtedy, że akcji nie da się cofnąć po akceptacji lub pozwoli nam po prostu wycofać się z operacji.

Zobacz też: Co może przynieść nowy system dla OnePlus? Są pierwsze przecieki.

Tego typu ostrzeżenie jest wyjątkowo przydatne w przeglądarkach, kiedy pracujemy na komputerze. Tam łatwiej niechcący zamknąć wszystko, co mamy już otwarte. Na smartfonie wymaga to odrobiny „zachodu”, więc nowa funkcja Google Chrome na Androidzie zapewne przejdzie niezauważona przez większość użytkowników.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy