Pośrednik Dark Web aresztowany

Właściciel serwisu informacyjnego Dark Web skazany

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Znalezienie czegoś w Dark Webie nie jest łatwe. Są jednak osoby, które chętnie poprowadzą zainteresowanych do miejsc, których żaden uczciwy człowiek nie chciałby odwiedzać. Rzecz jasna za godziwą opłatą. Okazuje się jednak, że nawet Ci przewodnicy nie mogą spać spokojnie.

Pośrednik Dark Web aresztowany

Pośrednik Dark Web aresztowany

Obywatel Izraela i mieszkaniec Brazylii Tal Prihar został skazany na osiem lat więzienia za swoją domniemaną rolę w procederze prania brudnych pieniędzy w Dark Web. On i współoskarżony Michael Phan podobno otrzymali równowartość 8,4 miliona dolarów w łapówkach w Bitcoinach za zgodę na umieszczenie linków do nielegalnych dark netowych targowisk na swojej stronie DeepDotWeb. Aby ukryć pochodzenie kryptowaluty, Prihar wyprał pieniądze, przelewając płatności na inne konta Bitcoin i konwencjonalne konta bankowe powiązane z firmami-słupami. Prihar przyznał się do winy w marcu 2021 roku. Obecnie jest trakcie ekstradycji z Izraela, aby zmierzyć się z postawionymi mu zarzutami.

Zobacz też: [Recenzja] Huawei P50 Pro nie pozwala zapomnieć o firmie

Stosunkowo surowy wyrok może być sygnałem dla innych osób, które będą pośredniczyć w handlu nielegalnymi stronami w darknecie. Według prawa USA, jeśli ktoś świadomie kieruje użytkowników do kontrabandy (w tym nielegalnej broni, narzędzi hakerskich i narkotyków) i otrzymuje za to zapłatę, jest zamieszany w cały proceder i traktowany jako współwinny. I dopóki mieszka w kraju z umową ekstradycyjną z USA, dopóty te przepisy dotyczą także jego.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy