Chrome 99 beta

Wyciszanie kart jednym przyciskiem – ciekawa funkcja trafi do Chrome

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Chrome pozwala już wyciszyć każdy dźwięk pochodzący z karty, po prostu klikając prawym przyciskiem myszy na karcie i wybierając opcję wyciszenia. Jednak Google eksperymentuje teraz z inną konstrukcją dla tej funkcjonalności, która usuwa wymóg otwierania menu prawym przyciskiem myszy. Całość będzie teraz o wiele sensowniej zorganizowana i bardziej dostępna.

Chrome łatwe wyciszanie kart

Chrome łatwe wyciszanie kart

Najnowsze kompilacje Chrome Canary zawierają nową flagę o nazwie Tab audio muting UI control. Oczywiście Chrome już wyświetlał wskaźnik dźwięku, gdy karta  go odtwarzała, ale po włączeniu tej flagi ikona zamienia się w przycisk wyciszania, gdy najedziemy na nią myszą. Działa to dokładnie tak samo, jak istniejąca funkcja wyciszania, ale zamiast otwierać menu prawego przycisku myszy i wybranie opcji wystarczy kliknąć raz. Jest to o tyle wygodne, że pozwala na szybsze wyciszenie niechcianych dźwięków, co może być w pewnych momentach bardzo ważne. Na przykład, kiedy pracujemy na komputerze, nasza żona śpi i nagle włączy się jakiś film.

Zobacz też: Szybkie zwroty w aplikacji InPost – bez drukowania etykiet i na wyciągnięcie ręki

Oczywiście raczej nikogo to nie skusi to zmiany przeglądarki. A to dlatego, że ta funkcjonalność jest identyczna z tym, co Firefox oferował już od jakiegoś czasu, zaś Vivaldi zaimplementował podobną funkcję już w 2019 roku. Dodatkowo, teraz gdy przycisk wyciszania zakładek znalazł się w samym Chrome, wszystkie przeglądarki oparte na Chromium dostaną taką opcję.  Z drugiej strony na pewno znacznie lepiej mieć daną funkcję niż nie.

Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy