Koniec promowania bezrobocia na Redditcie

SubReddit promujący bezrobocie zamknięty – cały ruch ośmieszony

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Forum r/antiwork na Redditccie tymczasowo został oznaczony jako niepubliczny po wywiadzie, jakiego udzielił jeden z moderatotów stacji Fox News. Sama idea ruchu osób, które żądają tego, aby inni pracowali na nich, bo im się należy, wzbudziła dość spore oburzenie innych użytkowników portalu. Doszło więc do licznych ataków, które zmusiły moderację do wyłączenia witryny.

Koniec promowania bezrobocia na Redditcie

Koniec promowania bezrobocia na Redditcie

Członkowie forum czuli, że wywiad nie odbił się dobrze na nich. Twierdzą oni, że to przez to, że zamiast skupić się na idei ruchu, udzielający wywiadu przedstawił jedynie własne przekonania.

 Ta osoba miała szansę udowodnić światu problemy z obecną kulturą pracy, a mimo to po prostu powiedziała, że lenistwo jest cnota.

Hasłem przewodnim subreddita jest Bezrobocie dla wszystkich, nie tylko dla bogatych. Miał on ponad 1,7 miliona użytkowników i był najszybciej rozwijającym się nie-domyślnym redditem w całej witrynie. Wzrost podwoił się tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy, gdy pracownicy zmęczeni COVID-19 pandemicznymi warunkami i niskimi płacami zaczęli szukać alternatywy. Początkowo było to forum antykapitalistyczne, jednak szybko się zredukowało do skarżenia się na swoją pracę, oraz snucia wizji świata, gdzie nikt nie musi pracować. 

Zobacz też: Aktualizujcie iPhone’y! iOS 15.3 naprawia krytyczny błąd Safari

Oczywiście takie wizje miałyby sens, gdyby światem zawładnęły androidy, które obrałyby sobie za cel usługiwanie ludziom. Obecnie jednak jedynymi powszechnie dostępnymi Androidami są te w naszych smartfonach, a w najbliższej przyszłości prędzej zostaniemy zastrzeleni przez robotycznego psa, niż jakaś maszyna zdecyduje się pójść za nas do pracy tylko po to, aby oddać nam zarobioną pensję. Aby istniały podstawowe oraz te bardziej luksusowe dobra, wciąż musi je wytworzyć człowiek. I tu pojawia się pytanie: czemu ludzie pracujący mieliby chcieć pracować na konto kogoś, kto nie daje im niczego w zamian? I tak nadzieją tego ruchu pozostają jedynie Androidy. Tylko żeby je stworzyć, potrzebna jest naprawdę długa i ciężka… praca.

Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy