iphone 13

To był rekordowy kwartał dla Apple – braki w dostawach, ale miliardowe dochody

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

To był prawdziwie rekordowy kwartał dla Apple. Firma pochwaliła się swoimi wynikami finansowymi za pierwszy kwartał roku fiskalnego i tym samym potwierdziła, że niezależnie od sytuacji na świecie, ludzie będą kupować ich produkty oraz usługi. Tak dobrych wyników nie spodziewali się nawet analitycy.

Rekordowy kwartał dla Apple – miliardowe dochody firmy

Apple rekordowy wynik 1Q2022
Fot. Apple

Brakujące części do smartfonów czy kłopoty z łańcuchem dostaw nie przeszkodziły Apple w tym, by osiągnąć kolejny sukces. Firma poinformowała, że pierwszy kwartał fiskalny 2022 roku zakończyła z przychodem na poziomie prawie 124 miliardów dolarów (123,9 mld). To najlepszy wynik firmy w całej jej historii. I to pomimo wspomnianych wyżej problemów, z którymi zresztą zmaga się cała branża. Widać Apple takie problemy nie przeszkadzają w tym, by zarabiać rok do roku coraz więcej. Jeżeli chodzi o sam dochód, to tutaj firma też ma powody do zadowolenia. Ten wyniósł bowiem 34,6 miliarda dolarów. I tak, to też kolejny rekord Apple.

Analitycy przewidywali, że Apple zamknie poprzedni kwartał z wynikiem około 118 miliardów dolarów przychodu, więc różnica dość duża. Nie będzie zaskoczeniem to, że najwięcej pieniędzy Apple przyniósł dział związany ze smartfonami. W poprzednim roku pojawiła się seria iPhone 13, a w samym przedświątecznym czasie do kasy firmy wpłynęło 71,63 miliarda dolarów. To wzrost o 9 procent w zestawieniu z tym samym okresem z poprzedniego roku.

Zobacz też: Seria Redmi Note 11 już do kupienia na AliExpress.

Wzrosty zaliczyły także działy odpowiedzialne za wearable (o 13 procent), usługi (o 24 procent) oraz komputery (o 25 procent). Jedynie tablety cieszyły się mniejszym zainteresowaniem, bo tutaj było gorzej o 14 procent, choć to może być wynik kłopotów z łańcuchem dostaw i częściami. Widać więc, że świat może się walić, a Apple i tak zalicza sukces za sukcesem. Nic tylko pozazdrościć.

Źródło: Apple / The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy