Google G Suite

Google trochę zmiękło – darmowe konta z G Suite częściowo takie pozostaną

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Darmowe konta na G Suite dla użytkowników dalej będą darmowe, mimo zapowiedzianych przez Google zmian. Częściowo, ponieważ Google ma zamiar przygotować odpowiednie narzędzie do migracji danych dla tych użytkowników, którzy nie zamierzają przenosić się do płatnej wersji Google Workspace. Podobnej decyzji można było się spodziewać, ale nie każdy użytkownik będzie zadowolony z przygotowanej przez giganta propozycji.

Darmowe konto G Suite – będzie narzędzie do migracji danych

Google Workspace zmiany
Foty. Google

Ostatnie dni przyniosły niezbyt przyjemną wiadomość dla tych, którzy korzystali z darmowego konta G Suite od Google. Mowa tutaj o użytkownikach, którzy założyli tam konta przed wieloma laty. Do tej pory Google pozwalało im korzystać z pakietu za darmo. Gigant jednak zapowiedział zmiany. W ciągu kilku najbliższych miesięcy użytkownicy mieli być przeniesieni na płatną wersję serwisu, który dziś znamy pod nazwą Google Workspace. Oczywiście nie każdy był z tej wiadomości zadowolony. To wiązało się to albo z opłatami albo z koniecznością przeniesienia danych do innego usługodawcy.

Google teraz częściowo wycofuje się ze swojej decyzji, a strona pomocy została zaktualizowana o bardzo istotne informacje. Otóż Google w najbliższych miesiącach ma przygotować specjalne narzędzie, które pozwoli na szybką i bezproblemową migrację danych z dawnego G Suite do darmowej alternatywy. Tutaj jednak nie będzie można skorzystać z własnego adresu domeny czy innych funkcji premium. Jednocześnie Google udostępniło informacje, że jeżeli nasze darmowe konto G Suite nie było wykorzystywane do prowadzenia biznesu oraz w grupie jest do 10 członków, to należy się z nimi skontaktować.

Zobacz też: Jakie są alternatywy, jeżeli nie chcemy korzystać z pakietu Google Workspace?

Można więc podejrzewać, że osoby korzystające z darmowego pakietu w celach indywidualnych, dostaną opcję przeniesienia danych. I co za tym idzie, dalej będą mogły korzystać z darmowego konta. Oczywiście bez wspomnianych wyżej dodatków premium. Google w nadchodzących miesiącach ma podać więcej informacji na ten temat.

Źródło: Google

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy