Microsoft walczy z molestowaniem w VR

Microsoft udowodnił, że jest gotowy na wszystko – potężny atak na Azure odparty

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Microsoft właśnie odpierał rekordowy atak DDoS o wielkości 3,47 Tbps na swoje serwery Azure w Azji. Jest to, jak twierdzi firma, największy złagodzony atak w historii. Sam atak miał miejsce w listopadzie i był skierowany na klienta Azure w Azji. Uważa on, że był to największy atak, jaki kiedykolwiek został zgłoszony w historii.

Microsoft odparł największy atak w historii

Microsoft odparł największy atak w historii

Atak pochodził z około 10 tysięcy źródeł na całym świecie, wykorzystując kombinację wielu metod na odbicie UDP na porcie 80, w tym SSDP, CLDAP, DNS i NTP. Trwał on około 15 minut. Nie jest to jednak jedyny duży atak, z którym Microsoft miał do czynienia w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W grudniu Microsoft miał również do czynienia z innym, który był prawie tak samo duży i wynosił 3,25 Tbps, ale trwał znacznie dłużej. Według firmy ataki te są częścią bezprecedensowej aktywności hakerów zaobserwowanej w drugiej połowie 2021 roku na całym świecie. W samych Indiach Microsoft zaobserwował 30-krotny wzrost ataków DDoS w październiku.

Zobacz też: W Polsce pojawił się realme Pad w wersji LTE – producent ugiął się też w kwestii aktualizacji

W ciągu 2021 roku Microsoft złagodził o 40% więcej ataków w drugiej połowie roku w porównaniu z pierwszą połową. Tylko 10 sierpnia Microsoft odnotował aż 4 296 działań cyberprzestępców. Dużym powodem, dla którego ataki DDoS nasiliły się tak bardzo pod koniec 2021 roku, są usługi DDoS do wynajęcia, które, jak zauważa Microsoft, są obecnie niewiarygodnie tanie. Daje to hakerom większą motywację do przeprowadzania kolejnych ataków. Mimo to Microsoftowi udało się do tej pory udaremnić każdy pojedynczy atak skierowany w jego stronę. Miejmy nadzieję, że zespół wysoko wykwalifikowanych inżynierów firmy będzie w stanie kontynuować dobrą passę w najbliższej przyszłości.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy