lidl kasy samoobsługowe

Kasy samoobsługowe w Lidlu już nie będą „więzić” klientów, a przynajmniej taki jest plan

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Kasy samoobsługowe w Lidlu w teorii miały ułatwić życie klientom sklepu. Tymczasem okazuje się, że część z nich czuje się przez nie „więziona”. Chodzi o problem z systemem otwierania bramek, który działa dopiero po zeskanowaniu kodu kreskowego na paragonie. I część klientów ma z tym spory problem, który okazał się na tyle duży, że Lidl zgłosił się do producenta rozwiązania o pomoc.

Kasy samoobsługowe w Lidlu – klienci są przez nie „więzieni”

W wielu sklepach można znaleźć już kasy samoobsługowe, które znacznie przyśpieszają proces zakupowy. Szczególnie wtedy, kiedy do tradycyjnych kas jest długa kolejka, a my chcemy kupić jedną czy dwie rzeczy. Szybkie skanowanie, zapłata i można kierować się w stronę wyjścia. Przynajmniej tak działa to w niektórych sklepach, ale w przypadku Lidla sprawa wygląda trochę inaczej. Kasy samoobsługowe w Lidlu działają jak każde inne, ale samo wyjście ze strefy gdzie te się znajdują, wymaga już wzięcia paragonu. Nie każdy o tym pamięta i nie każdy takiego paragonu potrzebuje, ale w Lidlu to konieczność.

Gazeta Krakowska opublikowała artykuł, z którego wynika, że wprowadzony przez Lidl system zabezpieczeń, jest wadliwy. Przynajmniej w kilku przypadkach, gdzie klienci nie mogli otworzyć specjalnej branki i musieli czekać na obsługę sklepu, by ta ich wypuściła. Brzmi to dość kuriozalnie, bo przecież system sam w sobie działa, choć oczywiście zdarzają się z nim przejściowe problemy. Sam zresztą kilkukrotnie ich doświadczyłem i paragon do czytnika przykładałem wiele razy, zanim bramka zaświeciła się na zielono.

Zobacz też: Google w końcu pozwoli uciszyć szybko Asystenta.

Bramki zabezpieczające – raz działają, raz nie

Takie bramki na wyjściu ze strefy zakupów nie są nowym rozwiązaniem. Można je znaleźć m.in. w IKEA, choć tam zdają się działać zauważalnie lepiej, niż w Lidlu. Szczególnie, że papier wykorzystywany w Lidlu do druku paragonów jest ekologiczny i trudno na nim cokolwiek odczytać. Szczególnie kod kreskowy, więc czasem konieczna jest obsługa sklepu, która otworzy bramki. U wielu klientów sklepu ma to powodować frustrację, co Gazeta Krakowska podkreśla dość wymownym cytatem jednego z kupujących.

Kilka razy byłem w sklepie, nigdy nie udało mi się otworzyć tych bramek. Pierwszy raz robiłem zakupy wieczorem, nikogo z obsługi nie było w pobliżu. Kilka minut czekałem, aż zjawiła się pani, która mnie uwolniła. Bardzo się zestresowałem, bo nie wiedziałem, co źle robię.

Tomasz Ściekło, stały klient sklepu Lidl w Chrzanowie dla Gazeta Krakowska

Lidl wie o problemie z kasami samoobsługowymi

Zważywszy na to, że coraz częściej w sklepach pojawiają się podobne rozwiązania, chciałoby się, żeby te były dopracowane. Nie mówimy tutaj o problemie, który wywraca nasze życie do góry nogami, ale faktycznie to może być czasem frustrujące. Szczególnie wtedy, kiedy bardzo nam się śpieszy, a kasa samoobsługowa stwarza problemy. Dodajmy do tego jeszcze utrudnione wyjście ze sklepu i już cały dobry humor znika. Na szczęście Lidl jest świadom tego, że kasy samoobsługowe i system ich obsługi wymaga poprawek. Firma zgłosiła się już do producenta, ale chyba na rozwiązanie jeszcze trochę poczekamy.

Nawiązaliśmy kontakt z producentem urządzenia w celu rozpoznania i rozwiązania problemu. Ze względu na opóźnienia w dostawach części zamiennych nie mogliśmy podjąć akcji naprawczej we wcześniejszym terminie. Przepraszamy klientów za niedogodności. Naszym celem jest rozwiązanie tej sytuacji, dlatego podejmujemy działania, które sprawią, że korzystanie z kas samoobsługowych będzie jeszcze bardziej komfortowe. Kasy samoobsługowe to udogodnienie dla klientów i pracowników. Są wygodne dla osób, które chcą zrobić szybkie zakupy najpotrzebniejszych produktów oraz odciążają również codzienną pracę pracowników.

Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polsk dla Dziennik Zachodni

Kasy samoobsługowe w Lidlu będą pojawiać się w coraz większej liczbie sklepów. Obecnie można je znaleźć w 2/3 sklepów Lidl w Polsce, a takich kas będzie tylko przybywać. I bardzo dobrze, że będzie ich więcej, choć byłoby miło, jakby cały system działał trochę lepiej.

Źródło: Gazeta Krakowska

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy