Steam Deck z większą dostępnością

Szykujcie portfele! Valve podaje, kiedy Steam Deck trafi do sprzedaży

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Po dwumiesięcznym opóźnieniu Steam Deck firmy Valve trafi w końcu do dość ograniczonej, ale jednak sprzedaży. Firma pochwaliła się, że stanie się to już 25 lutego. W poście na blogu, który firma opublikowała w środę, Valve powiedziało, że rozpocznie realizację zamówień dla pierwszej partii posiadaczy rezerwacji tego właśnie dnia. Klienci ci będą mieli 72 godziny na zakup handhelda. Jeśli nie skorzystają z tej możliwości, Valve zwolni ich miejsce następnej osobie w kolejce do rezerwacji. Pierwsze zamówienia zostaną wysłane 28 lutego. Firma podkreśla, że cykl ten w miarę możliwości będzie się powtarzał co tydzień.

Steam Deck w sprzedaży od 25 lutego

Valve planowało wydać Steam Deck pod koniec 2021 roku, ale z powodu braków części, firma przesunęła tę datę, za co przeprosiła:

Przykro nam z tego powodu — zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby pracować wokół problemów z globalnym łańcuchem dostaw. Komponenty nie docierają do naszych zakładów produkcyjnych na czas, abyśmy mogli dotrzymać naszych początkowych dat premiery.

Zobacz też: Oferty specjalne na Steamie. Rewelacyjne przeceny gier na PC w sam raz na środek tygodnia!

Warto tu podkreślić, że Steam Deck jest czymś pomiędzy kieszonsolką, a komputerem PC. I to nie tylko z powodu budowy, ponieważ podobne konstrukcje są już od dawna na rynku. Tym, co przemawia za wyjątkowością urządzenia, jest Niestandardowy chipset zaprojektowany przez AMD specjalnie z myślą o Steam deck. Jest to procesor 2,4 GHz i GPU z ośmioma jednostkami komputerowymi RDNA 2. Kieszonsolka dostała także 16 GB RAM LPDDR5. Jednak najważniejszy jest tu system operacyjny, czyli Steam OS. Pozwoli on na traktowanie urządzenia jak prawdziwej konsoli przenośnej, a nie dziwacznego laptopa, między innymi dzięki wsparciu dla zamrażania gier w dowolnej chwili i kontynuowania rozgrywki, gdy będziemy mieli na to ochotę bez ich ponownego uruchamiania. Przy okazji jednak po podłączeniu do stacji dokującej zyskamy pełnoprawny PC z Linuxem.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy