Połączył dziesięć Game Boyów

Raspberry Pi łączy dziesięć Game Boyów w jeden

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Czy jest jakiś fajniejszy sprzęt do grania niż pierwszy Game Boy? Szczerze mówiąc, tak i lista byłaby bardzo długa. Jednak czy jest coś fajniejszego niż dziesięć połączonych ze sobą Game Boyów za pomocą Raspberry Pi? No cóż, w tym przypadku lista ulega znacznemu skróceniu. Sztuka ta udała się natomiast majsterkowiczowi o pseudonimie Kgsws, który pochwalił się swoim dokonaniem za pośrednictwem platformy YouTube.

Połączył dziesięć Game Boyów

Oczywiście połączenie to nie sprawiło, że powstała konsola o mocy aż 10 Game Boyów. Zresztą, nawet gdyby było to możliwe, to oferowana wydajność wciąż byłaby na śmiesznie niskim poziomie. Majsterkowicz zwyczajnie połączył ze sobą wyświetlacze 9 konsol i  ułożył je w siatkę 3 na 3, tworząc tym całkiem spory ekran. Dziesiąta konsola odpowiada zaś za uruchamianie gier.

Zobacz też: Luty 2022 na Netflixie będzie wspaniały! Oto oficjalna lista nadchodzących filmów i seriali

Opracowanie tego projektu wymagało szeroko zakrojonych badań ze strony Kgsws. Wyjaśnienie interpretacji sygnału LCD jest dostępne w powyższym filmie demonstracyjnym. Ta praca została wykorzystana do dostosowania Raspberry Pi w taki sposób, że może on wyprowadzać wideo na ekrany. Ponieważ na Raspberry Pi działa pełny system operacyjny Linux, możliwe jest również wyświetlanie obrazu pulpitu, przy użyciu matrycy LCD Game Boyów jako wyświetlacza dla Malinki. Kgsws zaprezentował nawet szybką sesję Minecrafta i przeglądanie sieci. Na pewno nie jest to zbyt użyteczne rozwiązanie i z perspektywy kogoś, kto po prostu chce grać, jest raczej bez sensu. Jednak cały projekt jest zwyczajnie fajny. Oczywiście o ile nie jesteśmy purystami, dla których takie potraktowanie Game Boya to profanacja.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy