Huawei Force Touch na żywo – udana kopia technologii Apple?

Adrian Smorąg Adrian Smorąg Newsy
Huawei Mate S_Knuckle_0

Jedna z najważniejszych nowości w zaprezentowanym kilka dni temu smartfonie Mate S Luxury Edition jest wzorowana na Apple technologia, która pozwala rozpoznać nacisk na ekran. Wprowadzona w ostatnim MacBooku technologia jeszcze nie pojawiła się nawet w Ipponie –spodziewane jest to dopiero w tegorocznym modelu tego smartfona, którego premiera nastąpi prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu. Model Mate S Luxury Edition firmy Huawei będzie posiadał 128GB pamięci wbudowanej. Warto nadmienić, że modele z 32 i 64GB nie będą wyposażone w opisywaną technologię.

Na testowym urządzeniu znalazła się między innymi aplikacja Fun Scales, za pomocą której można ważyć przedmioty o gramaturze pomiędzy 100 I 400g. Możemy też ukryć belkę z przyciskami nawigacyjnymi i wywoływać ich działanie za pomocą technologii Force Touch. W galerii funkcja umożliwia powiększenie danego fragmentu zdjęcia.

Patrząc na powyższy film trudno nie odnieść wrażenia, że pomysł, choć ciekawy to działa tak sobie – w przeciwieństwie do sprzętów Apple… gdzie spisuje się perfekcyjnie.

Wciąż nie znamy dokładnej premiery najbogatszej wersji Mate S – podczas konferencji na targach IFA w Berlinie dowiedzieliśmy się jedynie, że premiera nastąpi ”jakiś czas po zwykłych modelach”. Patrząc na powyższy filmik można stwierdzić, że firma po prostu potrzebuje jeszcze czas na poprawę działania Force Touch.

Co sądzicie o wdrożonej przez Huawei technologii? Skłoniła Was do zakupu smartfona tej firmy?

Źródło:androidcentral.com

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy