Tłumacz Google 4.3 wprowadza podręczne tłumaczenia dla wybranych!

2 minuty czytania
Komentarze
translate

Usługa Google Translate (w Polsce znana szerzej jako Tłumacz Google) jest dostępna na wiele różnych sposobów: klient webowy, tłumaczenia bezpośrednio w wyszukiwarce i wreszcie aplikacje mobilne. To dla wielu osób pierwsze miejsce, w którym szukają znaczeń słów,  tłumaczeń tekstów czy stron internetowych. Użytkownicy mobilnych urządzeń narzekają jednak na ilość czynności, jakie muszą wykonać, by móc skorzystać z tłumaczeń narzędzia Google.

Jak dotąd, aby uzyskać tłumaczenie na Androidzie musimy:

  1. Interesujące słowo zaznaczyć dłuższym przytrzymaniem palca (jeśli chcemy tłumaczyć jakiś tekst ręcznie rozsuwamy zakres zaznaczenia)
  2. skopiować zaznaczony fragment
  3. przejść do aplikacji tłumacza Google
  4. kolejny raz przytrzymać palec aby wkleić tekst lub też słowo

Nawet fakt, że samo tłumaczenie jest błyskawiczne nie zachęca do korzystania z tłumacza na urządzeniach mobilnych. Wraz z wprowadzeniem nowej wersji systemu Android – Marshmallow sytuacja nareszcie ulegnie poprawie – Aplikacja tłumaczeń  będzie mocniej zintegrowana z systemem – dostęp do tłumaczeń uzyskamy już z menu kontekstowego bez konieczności przechodzenia do Tłumacza Google.

google-translate

Jak widzimy powyżej opcja tłumaczenia jest już bezpośrednio w menu kontekstowym. Po jej wybraniu otwiera się okno (drugi zrzut) zawierający tłumaczone słowo w obu językach oraz możliwość zmiany języka wejściowego i wyjściowego. Jest także opcja odsłuchania słowa w każdym z języków. Klikając na „więcej” możemy otrzymać więcej informacji o tłumaczonym słowie. Za pomocą przycisku „podmień” możemy zastąpić w aplikacji – z której tłumaczymy słowo – jego odpowiednikiem w drugim języku.

Z nowej opcji mogą już teraz skorzystać testujący aktualne wydanie testowe nowego systemu Android Marshmallow. Wystarczy tylko wgrać wersję 4.3 aplikacji Tłumacz Google. Obecnie funkcjonalność dostępna jest jedynie gdy zaznaczymy zwykły tekst w polu tekstowym – w pozostałych miejscach brak tej opcji. Nie wiemy na ten moment czy Google rozszerzy dostępność tej funkcji na pozostałe miejsca – byłoby to w każdym razie logiczne i z pewnością spodoba się użytkownikom urządzeń mobilnych.

Co sądzicie o zmianach?

Żródło: googlewatchblog.de

Motyw