TVP GO

TVP GO ma być kolejnym serwisem VOD – debiut usługi jeszcze w tym roku

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

TVP GO ma być kolejnym serwisem VOD w Polsce, choć jeszcze niewiele o nim wiadomo. Znak towarowy dopiero co został zarejestrowany, a niedawno wykupiono domenę, która ma posłużyć do postawiania nowego serwisu. W tym przypadku wygląda jednak na to, że nie mówimy o zupełnie nowej usłudze, a o takiej, która połączy w sobie już istniejące.

Nadciąga TVP GO – nowa usługa VOD

TVP GO
Fot. Wirtualne Media

Jeżeli sądziliście, że serwisów VOD i streamingowych jest już dostatecznie dużo, to zapewne nie spodoba Wam się nowy pomysł TVP. Jednak ten może mieć trochę sensu, a przynajmniej jeżeli chodzi o liczbę dostępnych na rynku usług. Wygląda bowiem na to, że TVP GO nie będzie kolejnym, niezależnym bytem w sieci, a ma być połączeniem dostępnych usług i platform w jednym miejscu. Mówimy więc o miejscu, gdzie dostępne byłby TVP VOD i TVP Stream.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nie są to jeszcze potwierdzone informacje. O samym serwisie nie wiadomo praktycznie nic. Znak towarowy zastrzeżono w styczniu tego roku, a samą domenę dopiero w grudniu 2021 roku. Widać więc, że sam projekt jest bardzo świeży i dalej rozwijany, więc na więcej szczegółów przyjdzie nam trochę jeszcze poczekać. Informacje o tym, że TVP GO ma być zbiorczą usługą, pochodzą jeszcze z nieoficjalnego źródła, na które powołuje się portal Wirtualne Media. Oficjalny komunikat jest wyjątkowo lakoniczny: „Telewizja Polska w ramach przyjętej strategii będzie wprowadzała kolejne usługi, o czym będzie informowała rynek w odpowiednim czasie” (Centrum Informacji TVP dla Wirtualne Media).

Zobacz też: Cena i dostępność Huawei P50 Pro i P50 Pocket w Polsce.

TVP GO miałoby być darmowe, a do korzystania wystarczyłoby zalogowanie się na portalu. Tym samym TVP GO mogłoby stanowić niejako konkurencję dla Polsat GO czy TVN24 GO. Czy tak się w rzeczywistości stanie przekonamy się dopiero za kilka tygodni. Teoretycznie debiut TVP GO może nastąpić jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Źródło: Wirtualne Media

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy