Samsung: LCD wyprzedził OLED

Samsung na celowniku europejskiego trolla patentowego – sprawa trafiła przed sąd

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Samsung Electronics został właśnie uderzony nowym pozwem sądowym. Spór prawny dotyczy rzekomo naruszenia patentu w USA, jednak sam pozew został złożony przez europejskiego trolla patentowego. Dokładniej rzecz biorąc chodzi tu o firmę Scramoge Technology z siedzibą w Dublinie. Firma złożyła wniosek o naruszenie patentu przez południowokoreańskiego giganta technologicznego z Sądu Rejonowego USA w Teksasie.

Samsung pozwany przez trolla patentowego

Samsung pozwany przez trolla patentowego

Scramoge Technology twierdzi, że marka wprowadziła nowe produkty wykorzystujące jej technologię bezprzewodowego ładowania bez pozwolenia. Wiadomość ta pojawia się po tym, jak firma zakupiła 123 patenty związane z tą technologią od LG w 2021 roku. Innymi słowy, firma używa patentów, które nabyła od LG, aby pozwać Samsunga o ich naruszenie. Nie jest to pierwszy raz, kiedy firma ta bierze sobie na cel koreańskiego giganta. Firma wcześniej złożyła podobny pozew przeciwko Samsungowi w kwietniu 2021 roku, a kolejny w sierpniu 2021 roku. Tamte spory prawne dotyczyły rzekomego naruszenia patentowego związanego ze składanymi smartfonami.

Zobacz też: James Cameron uważa, że Skynet może zniszczyć ludzkość bez Terminatorów – wystarczy deepfake

Teraz zaś Scramoge Technology twierdzi, że Samsung naruszył siedem jego patentów dotyczących ładowania bezprzewodowego, które obejmowały również rozwiązania antenowe do komunikacji krótkiego zasięgu. Co więcej, firma złożyła również wniosek o odszkodowanie, ponieważ twierdzi, że znany producent elektroniki użytkowej spowodował szkody w jego działalności poprzez sprzedaż opatentowanych produktów w USA.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy