google doodle z katarzyną kobro

Google powitało dziś Polaków takim obrazkiem — co on oznacza?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Użytkownicy wyszukiwarki Google z Polski i kilku innych krajów mogą dziś zobaczyć obrazek Doodle z Katarzyną Kobro. Internetowy gigant postanowił w ten sposób uczcić 124 rocznicę jej urodzin. Kim była ta postać?

Google Doodle z Katarzyną Kobro

Katarzyna Kobro to jedna z najwybitniejszych rzeźbiarek dwudziestolecia międzywojennego. Urodziła się 26 stycznia 1898 roku w Moskwie, a zmarła 21 lutego 1951 roku w Łodzi. Zasłynęła rewolucyjnym podejściem do rzeźby, której nie pojmowała jako bryły. Odrzucała indywidualizm, subiektywizm i ekspresjonizm sztuki, w zamian postulując bezwzględny obiektywizm formy.

Użytkownicy wyszukiwarki Google z Polski mogą dziś zobaczyć nad paskiem wyszukiwania okolicznościowy obrazek przypominający o rzeźbiarce. Zasięg tego Doodle’a jest jednak większy. Grafika wyświetla się również internautom z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Bułgarii i Stanów Zjednoczonych. Po kliknięciu obrazka zostaniemy przeniesieni do wyszukiwania treści o Katarzynie Kobro w Google.

Czytaj także: Historia Google Doodles – każdy widział kiedyś te obrazki, mało kto wie, skąd się wzięły

Google Doodle powstały w 1998 roku, gdy Larry Page i Sergey Brin chcieli zaznaczyć w firmowym logo swoją obecność na festiwalu Burning Man. Dziś Doodle powstają, by upamiętnić ważne wydarzenia na świecie, rocznice historyczne oraz przypomnieć o znanych osobach. Okolicznościowe grafiki nie zawsze są jednak tak poważne. Zdarzało się już, że Google za pomocą Doodli świętowało m.in. Dzień Pizzy oraz rocznicę powstania deseru lodowego.

źródło: Google

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy