Rolka myszy pod stopę

Przewijaj memy stopą – Japończycy mają kolejny dziwaczny pomysł

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Japoński specjalista od urządzeń wejścia Cooyoo rozszerzył swoją ofertę urządzeń peryferyjnych o Crazy Small Wheel. Główną wskazówką co do funkcji tego urządzenia wejściowego jest słowo Wheel. Otóż jest to urządzenie peryferyjne z samą rolką myszy, które można podłączyć do komputera za pomocą USB Type-C. Producent zaś sugeruje, że najlepszym sposobem używania go jest obsługa za pomocą stopy. Biorąc pod uwagę dość małe wymiary — 46 × 26 mm — chodzi tu raczej o miniaturowe stopy. W końcu dużo lepiej sprawdziłoby się znacznie większe urządzenie. 

Rolka myszy pod stopę

Rolka myszy pod stopę

Mogłoby się wydawać, że jest to dobre urządzenie dla osób z niepełnosprawnościami górnych kończyn. Problem w tym, że małe wymiary i ograniczona funkcjonalność raczej przeczą temu pomysłowi. Już zwykłe pedały dodawane w komplecie do taniej kierownicy gamingowej mogą dać o wiele większą wygodę w obsłudze tej jednej funkcji po ich odpowiednim skonfigurowaniu, np. lewy pedał góra, a prawy to dół. A przecież istnieje cała kategoria sprzętu będąca myszkami sterowanymi za pomocą stóp. Dlatego też urządzenie to należy wykreślić z listy potencjalnie ułatwiającego życie komuś, kto nie może korzystać ze standardowej myszki.

Zobacz też: Prywatna misja na Wenus już niedługo – ekscytujące odkrycia nadchodzą

Jest to więc co najwyżej śmieszny gadżet lub urządzenie dedykowane osobom, które czasami mają zajęte ręce podczas przeglądania Internetu. Najbezpieczniejszym scenariuszem, jaki przychodzi mi do głowy, jest możliwość przeglądania memów podczas jedzenia obiadu i w sumie na nim poprzestańmy. Crazy Small Wheel współpracuje z systemami Windows, MacOS, Linux, Android, iPadOS. Możliwa jest zmiana czułości akcesorium oraz wyłączenie przycisku rolki co może być dość istotne dla ludzi, którzy mają ciężką nogę. Producent wycenił swój produkt na  3050 Jenów, czyli około 110 PLN. 

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy