nauczanie zdalne od czwartku

Uczniowie wracają przed komputery — od czwartku nauczanie zdalne

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Od czwartku część uczniów przechodzi na nauczanie zdalne. Informacja na ten temat pojawiła się we wtorkowy wieczór. Zajęcia szkolne mają być utrzymane w formie online do końca ferii zimowych.

Od czwartku nauczanie zdalne — kogo obejmie?

nauczanie zdalne od czwartku

Na nauczanie zdalne przejdą uczniowie klas V, VI, VII i VIII szkół podstawowych, a także wszyscy, którzy uczęszczają do szkół ponadpodstawowych. Nauka w tej formie potrwa do 27 lutego, czyli do końca ferii zimowych. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wyjaśnił, że decyzja ma związek z apelami służb sanitarnych.

Rozporządzenie w sprawie nauczania zdalnego ma zostać podpisane w środę i zacząć obowiązywać od czwartku. Dokument nie będzie przewidywał zmian dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych — nadal będą oni chodzili do szkoły na zajęcia w tradycyjnej formie.

Czytaj także: Nauczanie stacjonarne czy zdalne? Ani to, ani to. Polacy są zwolennikami jeszcze innej opcji

Dla większości starszych uczniów rozporządzenie oznacza nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej, ponieważ pozostały czas to ferie zimowe, obowiązujące w dziewięciu województwach w lutym. Plan jest taki, by po feriach wszyscy uczniowie wrócili do szkół. To, czy nauka nie będzie odbywać się w formie online, zależy jednak od rozwoju pandemii. Według najnowszych doniesień szczyt zachorowań ma przypaść na połowę przyszłego miesiąca.

źródło: PAP

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy