AirPods Pro 2

Apple AirPods Pro wyłączą redukcję szumów kiedy będzie to ważne

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Apple z generacji na generację sprawia, że AirPodsy są coraz lepsze. Firma zwykle przenosi niektóre funkcje z wersji Pro z poprzedniej generacji na kolejną standardowych słuchawek. Oczywiście, żeby to miało sens, wersja Pro również musi zostać wzbogacona o nowe funkcje. I tak jest w tym przypadku. Kolejna generacja słuchawek Apple być może będzie potrafiła inteligentnie zarządzać redukcją szumu. W ten sposób żaden ważny dźwięk nam nie umknie, co może nawet uratować nam życie.

AirPods Pro same wyłączą redukcję szumu

AirPods Pro same wyłączą redukcję szumu

Gigant technologiczny z Cupertino złożył nowy wniosek patentowy dla nowej funkcji na AirPods Pro. Ta ma przerywać redukcję szumu w istotnych przypadkach. Dzięki tej funkcji użytkownicy będą mogli z góry określić, kiedy funkcja aktywnej redukcji szumów powinna zostać wstrzymana. Możliwe jest ustalenie głosów konkretnych osób, które mogą ją wyłączyć samym odezwaniem się do nas, lub ustalenie ogólnego hasła, np. Ty słuchasz w ogóle, co do Ciebie mówię? Oczywiście redukcję szumów może wyłączyć także konkretny, nieludzki dźwięk. Np. dzwonek.

Zobacz też: Modder uruchamia GTA 5, Dooma i Crysisa na klasycznym Game Boyu

Co więcej, reakcja nie będzie się odbywała tylko na dźwięki zapisane przez użytkownika. System może również domyślnie rozpoznać ważne dźwięki, takie jak syreny służb mundurowych czy dźwięki alarmów pożarowych. Będzie jednak to można wyłączyć, co na pewno docenią osoby, które mieszkają na przykład przy remizie strażackiej. Chociaż patent został pierwotnie złożony przez Apple w zeszłym roku w lipcu, nie ma gwarancji, że funkcja będzie go do AirPods Pro w najbliższym czasie. Patent jest tylko wskazówka, że firma pracuje nad rozwojem takiego rozwiązania. Na pewno jest to jednak coś, na co warto czekać.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy