Dokumenty Google ze znakami wodnymi

Dokumenty Google nareszcie z obsługą znaków wodnych

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Dokumenty Google są jednym z najbardziej użytecznych narzędzi online od giganta, jeśli chodzi o produktywność. Niestety, mają one także pewne braki względem rozwiązań Microsoftu. Do jednego z nich należy możliwość dodawania znaków wodnych. To się jednak właśnie zmieniło i Google postanowiło wreszcie dodać funkcję, obecną u konkurencji już od ponad 20 lat.

Dokumenty Google ze znakami wodnymi

Dokumenty Google ze znakami wodnymi

Użytkownicy Dokumentów Google będą mogli umieszczać znaki wodne na swoich dokumentach, zarówno w postaci obrazów, jak i tekstu. Ponadto, jeśli załadujemy dokument Worda z takim znakiem, zostanie on również zachowany — tak samo, jeśli wyeksportujemy plik z Docs do lokalnego formatu. Aby wstawić znak wodny do swojego dokumentu, wystarczy przejść do górnego paska, kliknąć Wstaw i przewinąć w dół, aż pojawi się opcja Znak wodny. Funkcja ta nie jest dostępna w mobilnej wersji aplikacji. Aby z niej skorzystać najlepiej jest używać komputera.

Zobacz też: MediaTek Dimensity 9000 dosłownie depcze Exynosa 2200 i Snapdragona 8 Gen1

Znaki wodne powtarzają się na wszystkich stronach i pozwalają wskazać czytelnikowi status dokumentu: jeśli jest to nieostateczna wersja robocza, którą musimy pokazać komuś, aby wprowadził zmiany, lub jest to coś o charakterze poufnym, to możemy dodać znak wodny z adekwatnym napisem, dzięki któremu nie dojdzie do żadnych nieporozumień. Można również dodać znaki wodne obrazów — na przykład z logo naszej firmy. Ten zaś będzie widoczny w całym dokumencie. Funkcja ta pojawiła się dopiero dziś, chociaż ma minąć do 15 dni, nim zagości u wszystkich użytkowników.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy