Steam z nowymi zasadami promocji

Steam znów bije rekordy: tylu zalogowanych graczy nie było jeszcze nigdy

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Steam bije kolejne rekordy. Platforma odnotowała na początku roku prawie 28 milionów użytkowników zalogowanych na platformie. Okazuje się jednak, że był to dopiero początek. Steam może się pochwalić teraz przekroczeniem progu 29 milionów użytkowników jednocześnie zalogowanych na platformie. Dokładniej rzecz biorąc, rekord wynosi 29 201 174 graczy. I wiele wskazuje na to, że nie będziemy musieli zbyt długo czekać na ogłoszenie przebicia progu 30 milionów.

Steam ponad 29 mln zalogowanych graczy

Steam ponad 29 mln zalogowanych graczy

Jeśli zastanawiacie się, czy są jakieś konkretne czynniki, które wpłynęły na ten wzrost, to jak zwykle jest ich kilka. Po pierwsze CS:GO i Dota 2, czyli najważniejsze gry Valve są rozrywką dla coraz większej, bardzo zaangażowanej grupy użytkowników. Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie trend ten się odwrócił. Innym znaczącym wydarzeniem, które napędza ostatni wzrost, może być niedawne przejście PUBG: Battlegrounds na model F2P, co dość szybko przykuło uwagę setek tysięcy graczy. Co więcej, po okresie świątecznym nie doszło do zwyczajowego spadku liczby graczy. Może mieć to związek z obecną sytuacją na świecie i coraz większymi restrykcjami w wielu krajach. 

Zobacz też: Dziewiąta planeta? Oto dlaczego naukowcy w ogóle biorą ją pod uwagę

Sam Steam dopatruje się swojego sukcesu w tym, że wielu graczy właśnie się cieszy zaległymi prezentami świątecznymi, oraz w kwestiach epidemiologicznych. Jeśli ten drugi element rzeczywiście jest przeważający, to trudno życzyć Steamowi kolejnych sukcesów na tym polu. A przynajmniej nie z wyżej przytoczonego powodu.

Źródło: steamdb

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy