Snapdragon

 
Kilka dni temu Qualcomm szczegółowo opisał swój nadchodzący procesor Snapdragon 820, z wyjątkowym naciskiem na „Kryo”, indywidualnie zaprojektowany 64-bitowy czterordzeniowy CPU. Spółka twierdziła, że chipset będzie nawet dwukrotnie wydajny i energooszczędny, niż jego poprzednik o numerze 810.
 
Informacje podane przez przedsiębiorstwo szybko rozeszły się w sieci, budząc nadzieję wśród użytkowników smartfonów i mediów, na dłuższą pracę na jednym ładowaniu. Wiele publikacji internetowych zaczęło interpretować twierdzenie Qualcommu o energooszczędności jako „podwojony czas pracy baterii w urządzeniu” (przykłady to raporty Economic Times, The Next Web i WMPoweruser).
 
Niezależny analityk i konsultant Richi Jennings był pierwszym, który zwrócił na to uwagę, twierdząc, że interpretacja nie jest poprawna. „OK, oczywiście istnieje ogromna różnica pomiędzy dwukrotną wydajnością i dwukrotnie lepszą żywotnością na baterii. Snapdragon 820 nie spowoduje, że dzisiejsze duże wyświetlacze będą wysysały mniej mocy z akumulatora”.
 
Pozostaje mieć nadzieję, że mimo wszystko żywotność baterii dzięki temu procesorowi się poprawi.
 
źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.