Lenovo Legion Y90 specyfikacja

Lenovo Legion Y90 – potężny smartfon z 22 GB RAM i małym haczykiem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Kompletna specyfikacja Lenovo Legion Y90 właśnie wyciekła i wygląda na to, że będzie to przynajmniej przez jakiś czas najpotężniejszy smartfon z Androidem na rynku. Informacje pochodzą od wiarygodnego tipster @Pandaisbald na Weibo. Wiele więc wskazuje na to, że szykuje się prawdziwa bestia, której pamięci raczej na zabraknie i to zarówno jeśli chodzi o miejsce na instalację gier, jak i trzymanie ich w RAM.

Lenovo Legion Y90 specyfikacja

Lenovo Legion Y90 specyfikacja

Producent chwali się, że Lenovo Legion Y90 będzie pierwszym smartfonem, który dostanie 22 GB RAM. I jest tu pewien haczyk. Otóż prawdziwy rozmiar kości pamięci operacyjnej to 18 GB. Pozostałe 4 GB to RAM wirtualny. Oczywiście biorąc pod uwagę, że ten fizyczny jest wartością wyższą, niż w wielu PC-tach, to raczej zbyt często smartfon nie będzie zbyt często sięgał do zasobów pamięci masowej. Tej ma być aż 640 GB. Możliwe, że producent osiągnie to dzięki zastosowaniu dwóch kości, np. 512 GB i 128 GB. Całością ma zaś zarządzać Snapdragon 8 Gen1.

Zobacz też: Płatności telefonem u Huawei – firma przypomina o Curve i o zwrocie za zakupy

Jeśli chodzi o wyświetlacz, to producent na pewno nie szukał w nim oszczędności. Jest on 6,92-calowym panelem E4 Samsung AMOLED z częstotliwością odświeżania 144 Hz i częstotliwością próbkowania dotyku 720 Hz. Nieco biedniej wypadają kwestie fotograficzne smartfona, chociaż wciąż są imponujące. Pamiętajmy jednak, że to nie jest flagowiec, a smartfon do gier. I tak Legion Y90 będzie wyposażony w czujnik 64 MPx OV64A 1/1,32 przez OmniVision sparowany z innym czujnikiem 16 MPx nieznanego przeznaczenia. Z przodu znajdzie się 44 MPx sensor Samsung GH1 do robienia selfie. Jeśli zaś chodzi o kwestię zasilania, to Lenovo postawiło na baterię 5600 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania do 68 W. Inne funkcje obejmują podwójne silniki osi X dla haptyki, podwójne wentylatory chłodzące i sześć dedykowanych przycisków do gier. Telefon mierzy 176 × 78,8 × 10,5 mm i waży 268 gramów. Niestety, cena, ani data premiery wciąż nie są znane.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy