Xbox Series S Roku Tygrysa

Xbox Series S w wersji na Chiński Nowy Rok

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Specjalne edycje konsol, których wyróżnikiem jest niestandardowa grafika na obudowie to już pewnego rodzaju tradycja. Prym wiedzie w tym Microsoft i Nintendo, które zwykle nawiązują swoimi projektami do popularnych gier, lub w przypadku Japończyków, do konsol sprzed wielu generacji. Zwykle są one sprzedawane w sklepach detalicznych, chociaż i od tej zasady zdarzały się wyjątki. Teraz zaś Microsoft ujawnił kolejny niestandardowy projekt, który nawiązuje do nadchodzącego Chińskiego Roku Tygrysa. Jeśli Wam się podoba, to mam złą wiadomość: konsoli nie będzie się dało kupić.

Xbox Series S Roku Tygrysa

Microsoft napisał we wpisie na blogu:

Aby uczcić Nowy Rok Księżycowy i Rok Tygrysa, Xbox stworzył 15 niestandardowych konsol Xbox Series S i kontrolerów bezprzewodowych Xbox wraz z chińskim artystą rysunkowym Bu2ma (Bu-er-ma), zainspirowany ikoniczną postacią z jego prac.

Konsola zostanie rozdana w konkursie na Wechat i Bilibili, rozpoczynającym się 25 stycznia o godzinie 12:00 czasu chińskiego. Oczywiście tylko mieszkańcy Państwa Środka będą mogli wziąć w nim udział. Artysta, znany jako Bu2ma i Ma Qianli, jest znanym ilustratorem i twórcą komiksów. Przy okazji też stworzyli wiele dzieł sztuki przedstawiających tygrysy. Można więc powiedzieć, że się w nich specjalizuje, co w nadchodzącym Roku Tygrysa może oznaczać dla niego o wiele więcej zleceń, niż to od Microsoftu.

Zobacz też: Horizon Forbidden West — najnowsze informacje

Chiński zodiak przypisuje zwierzę i specyficzne atrybuty do ludzi urodzonych w danym roku, powtarzające się w cyklu 12-letnim. I tak od 01.02.2022 roku do 21.01.2023 roku trwa Rok Tygrysa, podczas gdy ostatnie 12 miesięcy było Rokiem Wołu. Jeszcze w 2016 roku Microsoft zaprojektował specjalny Xbox One na Rok Małpy, ale ten nie został sprzedany ani rozdany. Jak widać firma postanowiła jeszcze raz spróbować sił w uzupełnieniu chińskiego zodiaku.

Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy