Sądowy zakaz grania w Robloxa

Dożywotni sądowy zakaz gry w Robloxa – facet naprawdę nabroił

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Gry są pełne trolli, jednak Benjamin Simon, gracz Robloxa przesadził. Świadczyć może o tym fakt, że staną z tego powodu przed sądem, oraz wyrok, który zapadł w jego sprawie: sądowy zakaz grania w grę, mówienia o grze w negatywnym świetle i zbliżania się do biur twórców gry. No dobrze, ale co takiego Benjamin przeskrobał, że doszło do czegoś takiego? No cóż, trochę tego jest…

Sądowy zakaz grania w Robloxa

Sądowy zakaz grania w Robloxa

Simon, lepiej znany pod swoim pseudonimem na YouTube Ruben Sim, został po raz pierwszy pozbawiony możliwości grania w Roblox kilka lat temu. Omijanie przez niego tego zakazu, udokumentowane na jego kanale YouTube, oraz publiczne zachęcanie do trollingu w grze, spowodowało złożenie przeciwko niemu pozwu przez Roblox pod koniec zeszłego roku. Zakończył się on w zeszłym tygodniu, gdy zawarł ugodę z Roblox. Zgodnie z ich umową — podpisaną przez sędziego i prawnie egzekwowalną — Simon musi zapłacić firmie 150 000 dolarów odszkodowania i zostawić ją w spokoju. Roblox w swoim pierwotnym pozwie domagał się 1,6 miliona dolarów odszkodowania.

Zobacz też: Steam Deck z systemem Easy Anti-Cheat

Skąd jednak aż tak surowa kara? Otóż w październiku ubiegłego roku Simon zamieścił na Twitterze groźbę terrorystyczną skierowaną przeciwko Roblox Developer Conference. Tweet zawierał odnośnik do jednego z jego obecnie usuniętych filmów zatytułowanego Ktoś wysadzi Robloxa w powietrze. Roblox był zmuszony do tymczasowego zamknięcia siedziby, a to zakłócenie rzekomo kosztowało firmę sporą sumę. Ponadto Roblox twierdzi, że wydał ponad 100 000 dolarów, aby zbadać i zablokować próby Simona w ominięciu bana. Zgodnie z pozwem, Roblox początkowo zbanował Simona za zamieszczanie nieodpowiednich treści. Rzekomo używał on homofobicznych i rasistowskich obelg oraz nękał inne osoby. Simon zaprzeczył tym twierdzeniom. Roblox odmówił włączenia tych treści jako dowodów w pozwie. Pozew nie zawierał również postów Simona w mediach społecznościowych, które według Roblox zawierały oszczercze i fałszywe stwierdzenia na temat dyrektora generalnego Roblox, Davida Baszuckiego. Mimo to Roblox powołał się na nie, argumentując, że Simon zaangażował się w kampanię zniesławienia przeciwko twórcom gry. To jednak nie jest koniec tej historii. Benjamin obiecał, że niedługo skomentuje całą sytuację w nowym filmie.

Źródło: TechSpot

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy