Wikipedia nie przyjmuje kryptowalut

Rosja chce zakazać handlu i wydobycia kryptowalut w trosce o… środowisko

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Rosja zamierza iść w ślady Chin, które ostro zaatakowały kryptowaluty. Bank centralny tego kraju zasugerował zakaz używania i wydobywania kryptowalut na swoim terytorium w obawie, że może to zaszkodzić rosyjskiemu systemowi finansowemu i… środowisku. Tak, Rosja, na której terenie znajdują się jedne z najbardziej zanieczyszczonych miast świata, chce zakazać kryptowalut, powołując się na kwestie troski o środowisko naturalne.

Rosja chce zakazać kryptowalut

Rosja chce zakazać kryptowalut

Elizaveta Danilova, dyrektor Departamentu Stabilności Finansowej Banku Rosji, przedstawiła raport zatytułowany: Kryptowaluty: trendy, ryzyko, środki podczas konferencji prasowej online. W raporcie stwierdzono, że kryptowaluty wykazują wiele podobieństw do piramid finansowych i są często wykorzystywane w działalności przestępczej. Podważa ona również suwerenność polityki pieniężnej, oferując obywatelom sposób na wyjęcie ich pieniędzy z gospodarki krajowej. Raport stwierdza dalej, że wydobycie kryptowalut jest szkodliwe dla zielonej agendy Rosji, stanowi ryzyko dla jej dostaw energii i środowiska naturalnego.

Zobacz też: Sony kręci film z pomocą systemu Dreams – pierwsze ujęcia we Wrocławiu

Dokonywanie płatności za pomocą kryptowalut jest już zakazane w Rosji, a fundusze wzajemne mają zakaz inwestowania w nie. Mimo to, kraj ten jest nadal trzecim co do wielkości krajem wydobywającym kryptowaluty na świecie, za USA i Kazachstanem. Chociaż bank nie proponuje, aby posiadanie kryptowalut było nielegalne, chce surowszych kar dla tych, którzy łamią obecne zasady i prosi o nowe przepisy zakazujące używania kryptowalut. Jeśli chodzi o górnictwo, raport stwierdza, że optymalnym rozwiązaniem byłoby całkowite zakazanie go w Rosji. Należy również zauważyć, że osoby posiadające zagraniczne konta wymiany nadal będą mogły handlować kryptowalutami, a każdy zakaz musi najpierw zostać uchwalony przez prawo. Mimo to samo pojawienie się raportu sprawiło, że cena Bitcoina spadła z około 43 200 USD do 35 200 USD.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy