Google Project Iris

Project Iris – Google Glasses dostanie godnego następcę

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Metaverse nadchodzi, a wielkie firmy technologiczne starają się opracować strategie, jak się zaangażować w nowy projekt Mety. Podczas gdy niektóre z nich są zainteresowane stroną NFT lub tworzeniem podstaw metaversum, inne, takie jak Apple i Google, są bardziej pochłonięte budowaniem sprzętu do interfejsu z wirtualnymi światami. I mimo wielkiego zaangażowania firm technologicznych i celebrytów projekt może okazać się klapą, jeśli ludzie nie będą nim zainteresowani. Jednak większym ryzykiem jest jego zignorowanie i pozwolenie konkurencji na zajęcie dominującej pozycji.

Google Project Iris

Google Project Iris

Google już miało swój produkt AR, czyli Google Glasses. Ten powstał jednak o wiele zbyt wcześnie. Sama technologia była zbyt prymitywna, a i ludzie nie byli gotowi na możliwości, które on oferował. Teraz jednak firma próbuje swoich sił w świecie AR i VR za pomocą nowego, o wiele większego sprzętu zwanego Project Iris. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to gogle te trafią na rynek już w 2024 roku. Według źródeł The Verge urządzenie to jest rozwijane w zakładzie znajdującym się w rejonie zatoki San Francisco. Wygląda jak para gogli narciarskich i będzie wykorzystywać kamery skierowane na zewnątrz. Sercem gogli od Google będzie autorski procesor firmy, a samo urządzenie ma działać pod kontrolą Androida — przynajmniej w wersji testowej.

Zobacz też: Jaki smartfon do 1600 zł kupić? Oto 5 najciekawszych modeli na styczeń 2022!

Warto tu dodać, że w rozwój urządzenia jest zaangażowany dział Pixel. Nie wiadomo jednak, czy gogle będą występowały pod tą marką, czy też doczekają się własnej. Na pewno jednak nie będą one sprzedawane bezpośrednio pod marką Google, bo na wielu rynkach by to po prostu źle wyglądało.

Źródło: TheVerge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy