Sony komentuje przejęcie Avtivision

Sony komentuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Pierwsza oficjalna odpowiedź Sony na historyczne przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft wskazuje, że obecne gry multiplatformowe pozostaną w najbliższym czasie na PlayStation. Komentarze ze strony Activision potwierdzają tę tezę. Jednak krótkoterminowe zobowiązania i długoterminowe plany niekoniecznie muszą się pokrywać, co mogliśmy zaobserwować w przypadku fuzji z Zenimax.

Sony komentuje przejęcie Avtivision

Sony komentuje przejęcie Avtivision

W oświadczeniu dla Wall Street Journal Sony powiedziało, że oczekuje, iż Microsoft zapewni, że gry Activision będą multiplatformowe, zgodnie z umowami. Rekordowa akwizycja głównego rywala Sony w dziedzinie konsol już odjęła 20 miliardów dolarów od wyceny Sony z powodu obaw o utratę przez PlayStation franczyzy Call of Duty. W dokumentach, które Activision przedłożyło Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, firma podkreśliła, że będzie honorować istniejące zobowiązania po zamknięciu przejęcia w 2023 roku i nie będzie usuwać niczego z platform, na których są one już dostępne. 

Zobacz też: Fortnite x League of Legends — współpraca trwa dalej!

Przyszłość gier Activision i Blizzarda będzie prawdopodobnie wyglądała podobnie jak w przypadku gier Bethesdy. Po tym jak Microsoft kupił Zenimax, utrzymał czasową wyłączność na Deahtloop i Ghostwire: Tokyo. Remaster Quake ukazał się na PlayStation w zeszłym roku zgodnie z planem, a Bethesda nadal wspiera wersję Elder Scrolls Online na PlayStation nową zawartością i dodatkami DLC. Jednak przyszłe gry, takie jak Starfield i The Elder Scrolls VI, będą ekskluzywne dla konsol Xbox i Windows. Aktualne projekty Activision Blizzard dla PlayStation obejmują tegoroczne i przyszłoroczne gry z serii Call of Duty, Overwatch 2 oraz Diablo IV. Te gry prawdopodobnie nadal będą miały swoje premiery w wersjach na PlayStation, a można założyć, że Call of Duty Warzone na PlayStation nie zniknie.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy