Alcatel-GO-PLAY-and-GO-WATCH

Na tegorocznym targach IFA odbywających się w Berlinie nie zabrakło również francuskiego producenta, czyli Alcatela. Jego prezentacja przyniosła ze sobą nową linię urządzeń GO, a pierwszymi przedstawicielami jest smartfon w towarzystwie zegarka. Sprzęt przeznaczony dla aktywnych, posiadający wszelkie zabezpieczenia przed kurzem/wodą/wstrząsami i wyglądający trendy.

 

Nową linię GO stworzoną przez Alcatel otwiera smartfon GO PLAY oraz smartwatch GO WATCH. Zacznijmy może najpierw od słuchawki. GO PLAY posiada 5 calowy wyświetlacz HD, czterordzeniowy procesor Snapdragon 410 oraz 1 GB pamięci RAM. Użytkownicy dostaną dysk twardy o pojemności 8 GB pamięci, rozszerzalnej za pomocą karty pamięci microSD. Aparat główny posiada matrycę o rozdzielczości 8 megapikseli, zaś kamerka przednia cechuje się 5 megapikselowymi fotografiami – obydwie jednak są w stanie nagrywać wideo w stałych 30 klatkach na sekundę i rozdzielczości Full HD. Zastosowana bateria odznacza się pojemnością 2500 mAh.

 

Alcatel-GO-PLAY-and-GO-WATCH (2)

 

Mimo że specyfikacja urządzenia nie rzuca na kolana to warto zaznaczyć o jego odporności na wodę, kurz oraz wstrząsy. Ponadto możemy zrzucić smartfon z wysokości 1,5 m i być pewni, że po jego podniesieniu wciąż będzie cały. Pojawi się w ośmiu kolorach fenomenalnie wyglądającej obudowy.

 

GO WATCH to natomiast smartwatch, który nie opiera się na Android Wear, ale jest kompatybilny ze wszystkimi telefonami działającymi na systemie Android oraz iOS. Wyświetla powiadomienia wiadomości tekstowych, mejlowych, połączeń oraz wskazuje pogodę. Posiada również przycisk GO, który odpowiedzialny jest za dzielenie się naszym stanem emocjonalnym. Naciśnięcie go wywołuje analizę danych zebranych przez żyroskop, pulsometr oraz akcelerometr, a następnie przeniesienie tego na grafikę i udostępnienie w serwisach społecznościowych bądź ustawienie jako naszej tapety w GO WATCH.

 

Alcatel-GO-PLAY-and-GO-WATCH (1)

 

Zegarek charakteryzuje się 1,22 calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 240 x 240 pikseli. Jego sercem jest układ Cortex-M4, a za energię odpowiedzialna jest bateria o pojemności 225 mAh, której czas ładowania jest równy jednej godzinie.

 

Wygląda interesująco.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.