Horizon Zero Dawn Forbidden West PS5 data premiery

Horizon Forbidden West — najnowsze informacje

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Sequel Horizon Zero Dawn, czyli Horizon Forbidden West swoją premierę odbędzie już za niecały miesiąc. 18 lutego gracze PlayStation 5 będą mogli zakupić produkt, o którym dowiadujemy się coraz to nowszych informacji.

Horizon Forbidden West — nowinki

Horizon Forbidden West

Pierwsze informacje dotyczące rozmiaru plików gry pojawiały się chwilę przed świętami. Wówczas PlayStation Game Size donosiło na Twitterze, że tytuł ma ważyć blisko 100 gigabajtów. Dziś dowiedzieliśmy się natomiast, że Horizon Forbidden West będzie posiadać różne rozmiary w zależności od regionu i wersji językowej.

Zobacz też: Twórcy zdradzili, jak w oryginale miała kończyć się seria Assassin’s Creed

Data premiery gry w Japonii nie jest jeszcze znana, więc insiderzy wciąż nie mogą poznać szczegółów dotyczących tytułu. Inaczej wygląda jednak sprawa w Europie i Stanach Zjednoczonych. Najnowsze informacje podają, że rozmiar gry będzie mniejszy, niż pierwotnie zakładano. W przypadku wersji europejskiej gra ma ważyć 96,350 GB, a w Stanach Zjednoczonych będzie to niecałe 86 GB. Należy zaznaczyć, że są to liczby bez dodanych ewentualnych aktualizacji. Oznacza to, że gracze w Europie mogą spodziewać się pobierania nawet 120 gigabajtów danych.

Co ciekawe na ten moment nie dostaliśmy żadnych informacji, na temat tego ile miejsca na konsoli powinni szykować użytkownicy PlayStation 4. Powyższe dane odnoszą się bowiem tylko i wyłącznie do rozmiarów plików PlayStation 5. Wszystko będzie jasne 11 lutego, kiedy to rozpocznie się oficjalne prezentowanie Horizon Forbidden West przez twórców.

Chociaż trzeba przyznać, że Sony Interactive Entertainment emocje i wyczekiwanie podkręca już teraz. Trzy dni temu japoński producent udostępnił w serwisie YouTube najnowszy trailer gry. Zwiastun zarysowuje fabułę gry, która odnosi się do wydarzeń z poprzedniczki, czyli Horizon Zero Dawn. Poprzedniczki, która zyskała bardzo dobre recenzje. Serwis metacritic ocenił pierwszą część gry z 2017 roku na 89 punktów w skali 1-100. Poniżej znajdziecie wspomniany wyżej trailer drugiej odsłony przygód w otwartym świecie RPG.

Źródło: Gamesradar

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy