Windows na Steam Deck

Steam Deck z systemem Easy Anti-Cheat

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Valve wraz ze zbliżającą się premierą swojego nowego produktu podaje coraz to więcej informacji na jego temat. Teraz dowiedzieliśmy się, że Steam Deck inżynierowie wyposażą w system Easy Anti-Cheat.

Steam Deck nie dla oszustów!

Steam Deck

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych aktualizacji dotyczących przenośnego komputera Valve o nowince poinformowało za pośrednictwem Steama. W nocy dowiedzieliśmy się, że system EAC zagości na Steam Deck. Oto najważniejsza część komunikatu wydanego przez Valve:

Nasz zespół od kilku miesięcy współpracuje z firmą Epic nad obsługą Easy Anti-Cheat na Protonie. Z radością zawiadamiamy, że dodanie obsługi Steam Decka dla istniejących gier z włączonym EAC jest od teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Ten proces nie wymaga aktualizacji plików binarnych gier, wersji SDK ani integracji nowych usług. Te zmiany wraz ze wprowadzonymi w zeszłym roku aktualizacjami BattlEye oznaczają, że dwie największe usługi przeciwdziałające oszustwom są teraz obsługiwane zarówno przez Protona, jak i Steam Decka.

Firma poinformowała także, że od jutra (24 stycznia) zespół zajmujący się konsolą zacznie przesyłać dane testowe. Oznacza to, że Valve będzie wysyłać producentom gier wyniki testów zgodności ich produktów z systemem Easy Anti-Cheat. Zabieg ten jest oczywiście gorąco popierany przez społeczność, która chce wyplenić ze środowiska oszustów psujących zabawę.

Zobacz też: The Elder Scrolls VI wciąż znajduje się w fazie preprodukcji!

Jakiś czas temu informowaliśmy was, że Steam Deck zadebiutuje w lutym. Wygląda na to, że Valve ma zamiar dotrzymać terminu, skoro tak skrupulatnie dopracowuje swój produkt. Planowo wysyłka gotowych do użycia konsol ma nastąpić do końca lutego tego roku. Dla osób niewtajemniczonych przypomnijmy, że Steam Deck to przenośny komputer, na którym możemy grać w trakcie podróży, ale także na przykład podłączyć go do większego wyświetlacza typu telewizor.

Źródło: Steam

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy